Ja Krievija sajūt vājumu, tad… Pētniece skaidro, kāpēc Baltijas valstīm ir svarīgi būvēt savas aizsardzības spējas 116

Baltijas valstīm ir svarīgi būvēt savas aizsardzības spējas, TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atzina RSU lektore, Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Elīna Vrobļevska.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

“Varbūt nedaudz pesimistisks skatījums uz nākotni un nedaudz arī kombinācijā ar zīlēšana kafijas biezumos, kas būtu, ja būtu, bet skaidrs, ka Baltijas valstīm un Latvijai šobrīd ir svarīgi saglabāt ļoti spēcīgu fronti, būvēt savu aizsardzību, stiprināt aizsardzības spējas, būt saliedētiem gan savā starpā Baltijas valstīm, gan arī ar lielajiem partneriem Eiropā,” viņa sacīja.

Vrobļevska norādīja, ka pēc iespējas ir jāsamazina Krievijas vēlmi darīt jebko vairāk pie mums.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Krievijai ir vēlme kaut ko darīt vairāk tikai tad, ja viņa sajūt vājumu un dabū to sajūtu, ka var kaut ko izdarīt,” RSU lektore atzina.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis iepriekš izteicies, ka bailes apturēt Krieviju ir aicinājums Maskavai rīkoties Baltijas valstīs.

“Es domāju, ka šobrīd lielākā problēma no gandrīz visiem jautājumiem, ko mēs risinām, ir mūsu bailes. Ka mēs baidāmies no tā, ko Krievija varētu domāt, kā Krievija varētu reaģēt, kā Krievija varētu rīkoties, un šobrīd mūsu bailes izskatās kā aicinājums – ne tikai aicinājums vēl nežēlīgāk rīkoties Ukrainā, veicot šaušalīgus uzbrukumus civilajiem objektiem, sagraujot lielveikalus, nogalinot bērnus, sievietes un nevainīgus cilvēkus, bet arī aicinājums rīkoties mūsu valstīs, un mēs runājam par hibrīdaktivitāti Baltijas reģionā, Polijā un citās valstīs,” Landsberģis teica žurnālistiem Briselē, kurš viņš piedalās Eiropas Savienības valstu ārlietu ministru sanāksmē.

Krievija ir gatava organizēt sabotāžas aktus vai pat teroraktus” NATO valstīs, sacīja Lietuvas ārlietu ministrs.

Landsberģis teica, ka Krievijas rīcība, iespējams, ir sekas tās aprēķinam, ka “mēs negrasāmies stingri reaģēt”.

Atbilstoša reakcija būtu ļaut Ukrainai izmantot rietumvalstu piegādātos ieročus pēc saviem ieskatiem, uzsvēra Landsberģis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.