Valdis Zatlers

VIDEO. Zatlers par to, kas būtu jāsaprot visai pasaulei: “Tas, kurš izšauj pirmo lodi un nogalina pirmo cilvēku, ir atbildīgs par visu vājprātu” 80

Karš Ukrainā turpina ritēt ar pilnu sparu, cilvēki mirst, Ukrainas teritorijas tiek izpostītas, taču šur un tur klīst viedokļi, ka vissaprātīgākais lēmums būtu noslēgt pamieru. Eksprezidents Valdis Zatlers, viesojoties režisora Dž.Dž. Džilindžera raidījumā “Dž.Spot”, dalījies ar savu nostāju un pārliecību, kas arī citiem, viņaprāt, būtu jāsaprot, lai karš beigtos.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Viņaprāt, runas par pamieru nav patiesas: “Es domāju, ka neviens ne par ko nav vienojies, jo nav nekādu pazīmju. Eksperti arī viens otram stāsta, pēc tam viens otram tic. No Krievijas puses nav neviena pozitīva signāla,” uzsver Zatlers.

“Tas, kas būtu jāsaprot visai pasaulei, – šis patiesībā ir jautājums par morāli,” norāda bijušais Latvijas prezidents. Pēc Valda Zatlera domām, no kara būtu jāizbēg visiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Tas, kurš izšauj pirmo lodi un nogalina pirmo cilvēku, faktiski ir atbildīgs par visu to vājprātu,” viņš pauž savu pārliecību.

Viņaprāt, pasaulei jābeidz meklēt kaut kādas vēsturiskās tiesības, bet jādomā pēc principa: “Kurš sāka, tam pa muti! (..) Tas, ka mēs Eiropā gribējām un bijām pieraduši dzīvot mierīgi, ir mūsu problēma šobrīd.”

Tomēr viņš akcentē būtiskas izmaiņas militārajā jomā – šis karš ir iemācījis to, ka neko nevar panākt ar spēku. Lai gan Krievijai ir būtisks pārspēks, tagad var redzēt, kā viņi tur mīcās uz vietas pa 10, 15 kilometriem.

“Ķīna uz to pelna, Indija pelna, Turcija pelna, Amerika arī pelna, bet jautājums ir tikai viens – kurš iesāka karu? Tas arī ir vainīgs,” norāda Zatlers, piebilstot, ka vēlēšanās karot parasti rodas lielām valstīm, kuras ir pārliecinātas, ka viņām ir pārspēks, tomēr šobrīd iespējams redzēt, ka pārspēks vairs nepalīdz, jo tehnoloģijas ļoti attīstās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.