“Čornobiļā mēs sastapāmies ar dozometriem, kas nestrādā…” Zatlers ir pārliecināts, ka arī šobrīd Krievija pati nav gatava kodolkonfliktam 125

“Tagad, kad Krievija draud ar kodoluzbrukumu, es viennozīmīgi varu pateikt – Krievija pati nav gatava kodolkonfliktam,” tā intervijā TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” sacīja bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, diskutējot par pašreizējo civilās aizsardzības organizēšanu Latvijā un nemitīgi izskanošajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina draudiem pielietot kodolieročus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Savu viedokli Zatlers pamatoja, balstoties uz savu personīgo pieredzi, kad savulaik piedalījās Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) kodolkatastrofas seku likvidēšanas darbos. Kodolkatastrofa Čornobiļas AES notika 1986.gada 26.aprīlī, kas toreiz bija Ukrainas PSRS teritorija.

“Toreiz, kad es nonācu Čornobiļā un armijas sastāvā, ar ko tad mēs sastapāmies? Mēs sastapāmies ar dozometriem, kas nestrādā. Mēs sastapāmies ar respiratoriem, kas aizsargā elpošanu, bet kuri palika nederīgi vienas diennakts laikā. Un mēs sastapāmies ar to, ka nav aizsargtērpi. Un tagad uz jautājumumu par to, ka Krievija draud ar kodoluzbrukumu, tad es varu pateikt viennozīmīgi – Krievija pati nav gatava kodolkonfiktam,” uzskata bijušais Valsts prezidents Zatlers, kurš pats personīgi piedalījies Čornobiļas AES kodolkatastrofas seku likvidēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jo viņi nav sagatavojušies aizsargāt…Ja viņi nebija sagatavojušies 30 gadus atpakaļ, tad arī šogad viņi nav sagatavojušies!” pārliecināts ir Zatlers. “Līdz ar to tas ir tāds viens arguments, kas piešķir tādu mieru, ka vairāk ir tā runāšana un draudēšana, nekā reāla varēšana. Protams, var būt tāda situācija, ka viņiem vienkārši nav žēl savu cilvēku,” pieļāva Zatlers intervijā TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs”, diskutējot par civilās aizsardzības jautājumiem Latvijā, tostarp Krievijas paustajiem kodoluzbrukuma draudiem, kas lielā mērā adresēti Rietumvalstīm.

Pilnu raidījumu “Nacionālo interešu klubs” variet skatīties TV24 ēterā piektdien, 19.aprīlī, pl.21:00!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.