Latvijā
Rīga

Zigfrīds Dzedulis: “RNP” piedraudējis namus nepieslēgt apkurei, lai sals un aukstums dzīvokļos pārmāca spītniekus21


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ieva Lūka/LETA

Zigfrīds Dzedulis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” (“RNP”) izsludinājis daudzstāvu namu iedzīvotāju mobilizāciju. Tiek iesaukti visi bez vecuma, dzimuma un orientācijas ierobežojumiem, kuri “RNP” vietā būtu spējīgi laikus pārskaitīt naudu siltumapgādes uzņēmumam “Rīgas siltums” par dzīvojamo namu apkuri.

Namu iedzīvotāju pilnvarotie un “RNP” mobilizācijai pakļautie rekrūši varonīgi karotu siltuma parādu piedziņas frontē, atbildot par tiem iedzīvotājiem, kuri tīšām nemaksā par apkuri.

Namus, kuros neviens neatsauksies “RNP” izsludinātajai totālajai mobilizācijai un nevēlēsies labprātīgi uzņemties kolektīvo atbildību par apkures maksājumiem un parādu dzēšanu, sagaida bargs sods.

Kā “RNP” piedraudējis, namus nepieslēgs apkurei, lai sals un aukstums dzīvokļos pārmāca spītniekus un no mobilizācijas dezertējušos.

Tā kā mobilizāciju “RNP” izsludinājis neilgi pirms jaunās apkures sezonas sākuma, daudzstāvu namu iedzīvotājiem vairs nav kur atkāpties – vienam jākļūst par lielmocekli, uzņemoties kolektīvo atbildību, piemēram, par piecstāvu namā dzīvojošo četrdesmit piecu iedzīvotāju maksājumiem un dažu sataisītajiem parādiem vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Lai mazinātu iedzīvotāju satraukumu, nule ievēlētie pašvaldības deputāti gan nākuši klajā ar solījumiem, ka apkuri tomēr pieslēgšot visiem “RNP” apsaimniekotajiem namiem. Deputāti to sola, gan lāgā vēl netikuši pie lemšanas.

Arī deputāts Mārtiņš Staķis (“APP”), kurš cer uzkārt sev kaklā Rīgas mēra amata ķēdi, sola siltumu visiem. Mārtiņš Staķis teic, ka “RNP” darbība steidzami jāreformē, lai iedzīvotājiem, kuri maksā par komunālajiem pakalpojumiem, nebūtu jāmaksā nemaksātāju vietā.

Toties galvenais pieslēdzējs – “Rīgas siltums” – stingri stāv pie sava: līdz jaunās apkures sezonas sākumam visiem parādiem jābūt samaksātiem. Pēc “Rīgas siltuma” datiem, rīdzinieku parādi par siltumu esot 4,4 miljoni eiro.

Savukārt pēc “RNP” ziņotā, parādu apmērs esot 10 miljoni eiro.

Iespējams, ka iedzīvotāju iebaidīšanai pie parādiem par siltumu “RNP” pieskaitījis izdevumus, kuri ar namu apsaimniekošanu nekā nav saistīti.

Saistītie raksti

To, ka “RNP” jau gadiem ilgi uzdzīvojis uz iedzīvotāju rēķina, Valsts kontrole atklāja jau 2015. gadā, pabeigusi uzņēmuma revīziju. Namu apsaimniekošanas maksā cita starpā “RNP” bija iekļāvis arī biznesa pusdienu un reprezentācijas preču rēķinus, kā arī izdevumus par darbinieku privātām vajadzībām izlietoto degvielu.

Ja tā, tad, aicinādams iedzīvotājus mobilizēties, “RNP” gribētu arī turpmāk uzdzīvot uz viņu rēķina. Un kas zina, varbūt kādu dienu nākt klajā ar paziņojumu uzņemties kolektīvo atbildību arī par ūdens uzskaiti, sadzīves atkritumu izvešanu. Tad atliktu vien jautāt, kam būtu vajadzīgs pats “RNP”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas