Lidosta “Rīga”.
Lidosta “Rīga”.
Foto: Zane Bitere/LETA

Zināms, cik kandidāti pieteikušies uz lidostas “Rīga” padomes locekļa amatu 0

Satiksmes ministrija (SM) konkursā uz vakanto AS “Starptautiskās lidostas “Rīga”” padomes locekļa amatu pašreiz pieteikušies 26 kandidāti, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Iveta Kancēna.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas
Ņemto vērā, ka konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš bija 7.februāris, iespējams, tuvākajās dienās ministrija vēl saņems kādu pieteikumu pa pastu.

Pēc visu pieteikumu saņemšanas tos pirmajā konkursa kārtā pēc izvirzītajiem kritērijiem vērtēs konkursa komisija. Pretendenti, kuri būs izturējuši pirmo kārtu, tiks virzīti konkursa otrajai kārtai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paredzēts, ka konkurss noslēgsies un jaunais lidostas “Rīga” padomes loceklis būs atrasts 5.aprīlī.

Kā ziņots, konkursa nolikums paredz, ka pretendentiem jābūt augstākajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai finansēs, ekonomikā, vadībzinībās, tiesību zinātnē, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā.

Tāpat prasīta vismaz triju gadu profesionālā darba pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā vēlams biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā, vai vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā institūcijā, kas atbildīga par politikas veidošanu, vai vismaz 10 gadu starptautiski atzīta pētniecības vai konsultāciju pieredze ar uzņēmuma darbību saistītā jomā vadošā akadēmiskā personāla amatā.

Amata kandidātam jābūt izpratnei par valsts kapitālsabiedrību darbību un to regulējošajiem normatīviem aktiem, kā arī to finanšu vadības un iekšējā audita jautājumiem. Tāpat prasīta izpratne par jautājumiem, kas saistīti ar gaisa kuģu apkalpošanu, aviācijas pasažieru un kravu pārvadājumiem, kā arī nekustamo īpašumu pārvaldīšanā.

Pretendentam jābūt stratēģiskās plānošanas prasmei, spējai veidot pozitīvas attiecības, vadīt un strādāt komandā, lai sekmētu kapitālsabiedrības mērķu sasniegšanu, kā arī spējai pārraudzīt kapitālsabiedrības darbību, formulēt viedokli, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību.

Turklāt padomes loceklim prasīta nevainojama reputācija.

Sludinājumā norādīts, ka pretendents, pildot citus amatus, nav pakļauts lidostas “Rīga” kapitāla daļu turētāja norādījumiem, un pēdējo triju gadu laikā nav bijis valdes loceklis vai sabiedrības kontrolieris lidostā “Rīga”.

Turklāt neatkarīgā padomes locekļa amatu nav atļauts savienot ar citu amatu lidostā “Rīga”.

Prasīts, lai pretendents pēdējo triju gadu laikā nav bijis ārējais revidents, kā arī dalībnieks, valdes loceklis vai darbinieks kapitālsabiedrībā, kas veic ārējā revidenta funkcijas lidostā “Rīga”.

Kandidātam, piesakoties amatam, jāiesniedz pieteikuma vēstuli un apliecinājumu, ka nav bijis sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas, nav atņemtas tiesības veikt noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai citu profesionālo darbību, kā arī nav atzīts par maksātnespējīgu parādnieku.

Reklāma
Reklāma

Pretendentam arī jāiesniedz dzīvesgaitas un darba pieredzes aprakstu, kurā iekļauts arī pašvērtējums par valodu zināšanām un norādīts vadītā kolektīva darbinieku skaits, izglītības apliecinošu dokumentu kopijas un, ja ir, svešvalodu prasmes apliecinošu dokumentu kopijas, bet pretendentiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā, arī valsts valodas prasmes apliecinošu dokumentu kopiju

Kandidātiem, kuri tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, nominācijas komisija lūgs septiņu kalendāro dienu laikā iesniegt redzējumu par lidostas “Rīga. darbību un attīstības perspektīvām, sniedzot ieskatu sabiedrības svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Tāpat ziņots, ka “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes priekšsēdētājs pašreiz ir Juris Kanels un padomē darbojās arī Laila Odiņa. Iepriekš padomē darbojās arī pašreizējais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), kurš amatu atstāja oktobrī pēc ievēlēšanas Saeimā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.