Vērmanes dārza strūklaka “Gadalaiki”.
Vērmanes dārza strūklaka “Gadalaiki”.
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Zināms par cik tūkstošiem eiro atjaunos Rīgas vecāko strūklaku Vērmanes dārzā 0

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments šajā pavasarī par 70 000 eiro sācis galvaspilsētas vecākās strūklakas “Gadalaiki” atjaunošanu Vērmanes dārzā, kura iepriekš bija cietusi remontos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Strūklakas rekonstrukcijas darbu laikā tiks nomainīta elektroinstalācija, veikta bronzas lējuma skulpturālās grupas restaurācija un strūklakas baseina rekonstrukcija – hidroizolācijas maiņa akmens plātņu izlīmēšana.

Plānotos darbus apstiprinājusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

CITI ŠOBRĪD LASA

Strūklakas rekonstrukciju paredzēts pabeigt jūlijā. Būvdarbu iepirkuma konkursā uzvarēja SIA “Teklat”.

Strūklakas “Gadalaiki” skulptūra tika izgatavota Berlīnē, bet uzstādīta 1869.gadā un bija tolaik greznākais šāda tipa dekoratīvais tēlniecības darbs pilsētā.

Oriģinālo skulptūru, kas bija cietusi vandālisma rezultātā, 1972.gadā nācās demontēt. Tēlniece Mirdza Lukaža izgatavoja kopiju, ko pašvaldība uzstādīja 1978.gadā.

Kā ziņots, 2019.gada decembrī cilvēku sašutumu izpelnījās Vērmanes dārza strūklakas seguma maiņa, kur vēsturiskais ieklājums bija nomainīts pret baltām un zilām flīzēm. Kā atzina tā laika Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko, zilas krāsas flīžu ieklāšana Vērmanes dārza strūklakā “Gadalaiki” bijusi komunikācijas kļūda starp departamentu un remontdarbu veicējiem.

Pēc tam flīzes tika pārklātas ar betonu, taču betona pārklājums sāka lobīties un zilās flīzes atkal kļuva redzamas. Pašvaldībā skaidroja, ka tas bijis pagaidu risinājums.

Rīgas pašvaldības pārraudzībā ir 13 strūklakas – desmit stacionārās un trīs peldošās.

SAISTĪTIE RAKSTI