Foto: LETA

ZM ir izveidota krīzes vadības grupa risinājumu meklēšanai Covid-19 radītajām problēmām 0

Zemkopības ministrijā (ZM) ir izveidota krīzes vadības grupa, kurā lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvji, tirgotāji, pārtikas ražotāji un ministrijas pārstāvji konstruktīvi risina problēmas nozaru dienaskārtībā Covid-19 kontekstā, informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas sacītā, krīzes vadības grupa regulāri tiešsaistē ik dienu sazinās, izvērtē aktuālo situāciju un meklē risinājumus palīdzībai uzņēmējiem kritiskos jautājumos.

Uzņēmēji ministriju informē par to, kas tiem pietrūkst, pie kā viņi strādā un ar kādām problēmām sastopas ikdienā ārkārtējā situācijā. Katrai nozarei problēmas ir specifiskas. Piemēram, pārtikas sektoru Latvijā negatīvi ietekmē loģistikas problēmas uz robežām. “Jautājumi diendienā tiek risināti gan valstiskā līmenī, gan individuāli,” sacīja Muceniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa arī atzina, ka Covid-19 ietekmē jebkuru tautsaimniecības sfēru. Taču, lai novērtētu, kuras ZM pārraudzībā esošās nozares tas ietekmē visvairāk, ir nepieciešams ilgāks laiks.

Kā ziņots, lai novērstu Covid-19 radītās negatīvās sekas uz ekonomiku, valdība 17.martā atbalstīja virkni priekšlikumu, tostarp no valsts budžeta apmaksāt slimības lapas uzņēmumu darbiniekiem, kā arī šogad atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu un pagarināt uzņēmējiem nodokļu brīvdienas no viena līdz trim gadiem.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) otrdien, 17.martā žurnālistiem norādīja, ka Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai ceturtdienas, 19.marta, valdības ārkārtas sēdē virzīs priekšlikumu par atbalstu uzņēmumiem krīzes radītas dīkstāves gadījumā, proti, Covid-19 visvairāk skartajās nozarēs strādājošo uzņēmumu darbiniekiem valsts maksās 75% no strādājošā darba algas, nosakot izmaksātās summa griestus 700 eiro apmērā.

Nozaru, kurām varētu tikt sniegts šāds atbalsts, saraksts tiks izstrādāts, FM sadarbojoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un citiem partneriem, tomēr ir zināms, ka valdība šo ceturtdien varētu lemt par šāda veida palīdzības sniegšanu viesmīlības nozares uzņēmumiem, tostarp viesnīcām un restorāniem.

Tāpat tika pieņemts lēmums par uzņēmējdarbības atbalstu finanšu instrumentu veidā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.