Latvijā
Sabiedrība

Žurnālistu asociācija lūdz Kalnmeieram atcelt NEPLP lēmumu par LTV valdi0


Latvijas Televīzijas logo
Latvijas Televīzijas logo
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumu reaģēt uz iespējamiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotajā Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LŽA, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā ir noteikta prasība, ka par sabiedriskā medija valdes locekli var apstiprināt personu, kurai ir “vismaz piecus gadus ilga profesionālā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā”.

“Diemžēl NEPLP apstiprinātais jaunais LTV valdes priekšsēdētājs Einārs Giels neatbilst šai likuma prasībai – viņš nav darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā un nekad nav vadījis uzņēmumu, kā to apliecina NEPLP mājaslapā publiskotais Giela dzīves gājuma apraksts,” vēstulē Kalnmeieram raksta LŽA.

Organizācijas ieskatā rodas pamatotas aizdomas, ka NEPLP locekļi ir nolaidīgi pildījuši pienākumus, nepārliecinoties par pretendenta kvalifikāciju, vai ļaunprātīgi izmantojuši dienesta stāvokli, apzināti izvēloties kandidātu, kurš neatbilst likuma prasībām.

LŽA uzskata, ka ar šādu NEPLP rīcību tiek pārkāptas personu un valsts tiesības un likumīgās intereses – tiesiskā paļāvība uz likumu taisnīgu piemērošanu.

LŽA jau iepriekš bija publiski aicinājusi NEPLP atcelt šo “nelikumīgo lēmumu” un izsludināt jaunu konkursu, taču padome šos un citus līdzīgus sabiedrības pārstāvju aicinājumus ignorē, uzsvēra organizācijā.

Ņemot vērā apstākli, ka, saskaņā ar LŽA, NEPLP lēmums par LTV valdes locekļu apstiprināšanu pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, tā aizskarot būtiskas sabiedrības intereses, LŽA aicina Prokuratūru rīkoties atbilstoši Prokuratūras likuma 1.pantam un nodrošināt likumīga rezultāta sasniegšanu šajā lietā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūrā, asociācijas vēstule vēl nav saņemta.

NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi Gunta Līdaka (no kreisās, kas pati atkāpusies no amata), Ieva Beitika, Patriks Grīva, NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš un NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere
FOTO: Evija Trifanova/LETA
Saistītie raksti

LŽA aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. “Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,” pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt “Jaunā Vienotība” paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1990. gada 24. februārī. Lietuva iet pirmā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“RNP liftu lietā” aizdomas par sadārdzinātiem liftu remontiem un izkrāptiem miljoniem eiro
12 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Kādas bija medības padomju Latvijā 70. un 80. gados?
13 stundas

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Misāne pošas uz mājām, partijām patīk lieli uzpleči.”LA” nedēļas notikumu apskats
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lauksaimnieki ar smago tehniku protestēs pret pievienošanu Valkai
2 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: JKP apsteidz citus
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
“TTT Rīga” atceļ braucienu uz koronavīrusa skarto Itāliju
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Kāpēc neizdevās vienoties par ES budžetu
1 stunda