Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Pexels.com

Zvēriņa zvērības pret sirmgalvi Vecpiebalgā: jaunietim nosacīts sods 0

Jaunietim, kurš Vecpiebalgas novadā piekāva un ar verdošu ūdeni aplēja sirmgalvi, tiesa piespriedusi sešu mēnešu nosacītu cietumsodu.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Ievadot interneta meklētājā Toma Jāņa Zvēriņa vārdu, pirmais parādās viņa filmētais video, kur viņš vardarbīgi izturas pret sirmgalvi.

Šis video joprojām klīst interneta plašumos.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gada 3. novembrī 19 gadus vecais jaunietis nofilmēja šo savu noziegumu un aizsūtīja kādam draugam, kurš video ielicis sociālajos tīklos. Video sāka no autora neatkarīgu ceļu, to pamanīja masu mediji un arī policija.

Nezin uz ko cerēja Zvēriņš, filmējot savas zvērības, taču pozitīvu slavu viņš neieguva: ļaudis komentāros viņu neganti kritizēja, policija aizturēja un apcietināja. Zvēriņš cietumā pavadīja divus mēnešus. Un galu galā pagājušajā piektdienā Vidzemes rajona tiesa Cēsīs piesprieda sešu mēnešu nosacītu cietumsodu.

Tāpat tiesa lika samaksāt 2000 eiro soda naudu, ko par ciešanām saņems sirmgalvis.

Kas tad notika pagājušā gada 3. novembrī, kad tapa ar mobilo telefonu filmētais video? Zvēriņš nesen kā bija atgriezies no strādāšanas ārzemēs – stresains un uzvilcies, kā tiesas sēdes pārtraukumā man sacīja viņa tēvs. Zvēriņam ir jālieto zāles, lai nekļūtu agresīvs. To viņš arī darījis, dzīvodams pie māsas Cēsīs.

Pēc tam pārcēlies uz dzīvi pie tēva Vecpiebalgā. Kad prasījis tēvam naudu, tad viņš atbildējis, lai pameklē darbu.

To arī pie kāda vietējā saimnieka atradis: dažādus gadījuma darbus, uzticēts arī katlu māju kurināt, kas apsildījusi darbnīcu un citas ēkas.

Kad Zvēriņš 3. novembra pievakarē iegājis katlu mājā, tur guļvietā negaidīti esot ieraudzījis sirmgalvi alkohola reibumā. To redzot, Zvēriņam esot sanākušas dusmas, un viņš vairākas reizes ar roku un kāju iesitis sirmgalvim pa seju un pēc tam, kā vēsta apsūdzība, uzlējis viņam no spaiņa verdošu ūdeni. No tā sirmgalvis – 66 gadus vecais Ivars – guvis 27% ķermeņa apdegumus, kas vērtējami kā vidēji smagi miesas bojājumi. Zvēriņa tēvs gan man sacīja, ka ūdens neesot bijis verdošs, ap plus 60 grādu karsts, video arī neesot redzams tvaiks…

Kā vietējie stāsta, Ivaram patīk klejot un iedzert, bet viņš ir sociālā dienesta redzeslokā un ar nodrošinātu dzīves vietu. Meita Ivaru uz tiesu bija atvedusi sakoptu un kārtīgu. Zvēriņš savu vainu atzina un lūdza piedošanu Ivaram.

Prokurors Arnis Šūlmeisters notikušo nosauca par cinisku un retu noziegumu, kam nebijis pamata, – sirmgalvis bijis alkohola reibumā un nepretojies.

Vienlaikus prokurors norādīja, ka arī pašam Zvēriņam dzīvē nav gājis viegli, viņš tiekot raksturots pozitīvi, neviens neko sliktu par viņu nesakot. Arī cietušais un viņa meita nepaužot viedokli, ka jaunietim būtu jāsēž cietumā, nevēloties atriebties.

Prokurors uzskata, ka Zvēriņš esot izbaudījis, kas ir cietums, un tā viņam būšot laba mācība, probācijas dienests varot ar viņu strādāt un tāpēc būtu piespriežams astoņu mēnešu nosacīts cietumsods. Tiesnesis Lauris Šņepsts lēma par sešiem mēnešiem nosacīta soda ar pārbaudes laiku uz gadu.

Reklāma
Reklāma

Zvēriņš ir mācījies speciālajā skolā.

Māte aizbraukusi strādāt uz ārzemēm un rūpes par dēlu pilnībā uzņēmies tēvs, kas materiālā ziņā ticis galā ļoti labi.

Zvēriņam skolā ar mācībām gājis grūti, skolotāji meklējuši individuālu pieeju. Raksturā puisis bijis mierīgs un nosvērts, nav bijis nopietnu uzvedību problēmu. Ieguvis traktorista tiesības.

Zvēriņš saprotot, ka jālieto medikamenti, kas novērš agresiju, un tiesā solīja turpmāk apzināti to darīt. Nozieguma dienā Zvēriņš nebija lietojis medikamentus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.