Foto – AFP/LETA

10 ērmīgākie aizliegumi pasaules mācību iestādēs 0

Jaunā mācību gada pirmā nedēļa jau aizvadīta. Dažviet pasaulē skolu vadības savus audzēkņus apņēmušās pasargāt no, viņuprāt, nelabām ietekmēm. To lielākoties cenšas panākt ar aizliegumiem. Bet bieži to absurdumu nav iespējams noslēpt. Tāpēc šoreiz par desmit savdabīgākajiem liegumiem dažādās mācību iestādēs.


Reklāma
Reklāma

 

1. Mīlestība, rūpes, gādība kā ļaunums

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

ASV pilsētu Portlendas un Floridas dažās skolās 2010. gadā tika ieviests liegums bērniem vienam otru apskaut. Kā izrādās, tā nav tikai dažu amerikāņu skolu dīvainība. Tāds pats liegums pērn tika ieviests arī vienā Jaunzēlandes skolā. Pamatojums visās mācību iestādēs ir vienāds – apskāviens nerespektē otra personisko telpu un var veicināt “nepiedienīgu kontaktu”, kas savukārt var novest pie “nepiemērotas skolēnu savstarpējās mijiedarbības”.

2. Mammas plātsmaizēm prasa sertifikātu

Kādas Lielbritānijas skolas direktore atstāja kādas 5. klases meiteni neizpratnē stāvam skolas gaitenī, jo skolniecei tika aizliegts skolas telpās ienest mātes cepto plātsmaizi, norādot, ka viņas mammai nav pārtikas dienesta izsniegts sertifikāts konditorejas izstrādājumu gatavošanai.

3. Nelabie vārdi

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņujorkas mērijas izglītības departaments pirms šā mācību gada publiskojis sarakstu ar vārdiem, kuri skolēniem var radīt nepatīkamas emocijas un kurus tamdēļ būtu jāaizliedz lietot skolās. Aizliedzamo vārdu listē ir vairāk nekā 40 vārdu, tostarp “dzimšanas dienas svinības”, “alkohols”, “šķiršanās”, “dinozaurs”, “pornogrāfija”, “sekss”, “vardarbība”, “ātrās uzkodas”, “evolūcija”, “reliģija” un citi. Lieki piebilst, ka šādi aizliegumi izpelnījušies ņujorkiešu sašutumu.

4. Slēpt sievišķīgo augumu


Pilnīgi pretējs likums pērnajā martā tika pieņemts kādā Minesotas vidusskolā, kur meitenēm tagad aizliegts valkāt augumam piegulošas sporta bikses, jo skolas vadība tās uzskata par pārāk uzkrītošām. Skolnieces nebija mierā ar šādu lēmumu, un skolas vadība, nedaudz piekāpjoties, tās atļāva vilkt, bet tikai zem svārkiem. Daudzās ASV skolās meitenēm ir aizliegts vilkt arī apspīlētus džinsus, lai lieki nepievērstu pretējā dzimuma uzmanību.

5. Izrādīt sievišķīgo augumu

Anglijā Vorčesteršīras privātajā vidusskolā meitenēm aizliegts vilkt svārkus, jo ironiskā kārtā skolas vadība uzskata, ka šāds apģērbs nav sievišķīgs. Tā vietā skola uzstāja uz to, ka meitenēm jāvelk bikses, kas izceltu viņu figūru.

6. Alerģiju apkarošana

ASV Tenesijas pavalsts dažās skolās skolēniem ir aizliegts ienest zemesriekstu produktus, tostarp zemesriekstu sviestu, lai pasargātu skolēnus no “vardarbīgām alerģiskām reakcijām”.

7. Savaldīt vecāku mīlestību

Kādā Teksasas mācību iestādē šogad tika aizliegts pirmajā mācību nedēļā skolas telpās ienākt skolēnu vecākiem. Tas tamdēļ, ka pirmajā nedēļā jau tā skolas gaiteņos notiek liela rosība, bet vecāku klātbūtne cilvēku pūli padarītu vēl lielāku, un tas kļūtu par potenciālu draudu bērnu veselībai.

Reklāma
Reklāma

8. Petīcija pret pienu

Piens allaž ticis uzskatīs par veselīga uztura būtisku sastāvdaļu, jo īpaši augošiem organismiem. Taču grupa ASV vegānu un ārstu sākuši darbu pie petīcijas, ar kuras palīdzību viņi centīsies panākt, lai pienu vairs skolās nelietotu. Viņi uzskata, ka lielais cukura, tauku un dzīvnieku proteīna daudzums pienā drīzāk kaitē kauliem, nevis tos aizsargā.

 

9. Tev nebūs būt reperim

Dažās ASV skolās audzēkņiem arī aizliegts ierasties platajās reperu biksēs. Mācību iestādes skaidro, ka šāds apģērba gabals bērnam apgrūtina mācību procesu, kā arī šādu stilu saista ar gangsteru bandām, kurās nevēlas redzēt savus skolēnus.

 

 

 

10. Skolotājiem darbi jālabo draudzīgi

Austrālijā un Lielbritānijā dažu skolu skolotājiem audzēkņu mājas darbi ir jālabo ar zaļas krāsas tinti, jo sarkanajai ir pārāk “konfrontējoša daba”. Zaļā krāsa tikmēr esot “draudzīgāka”. Tiesa, skolēni draudzīgiem labojumiem varētu pievērst krietni mazāku uzmanību.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.