Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
7. marts, 2014
Drukāt

1274. gada 7. martā

7mar_Toms_2

Pirms 740 gadiem, 1274. gada 7. martā, Fosanovas klosterī Itālijas vidienē nomira ievērojamais viduslaiku filozofs un reliģiskais darbinieks Akvīnas Toms (1225 – 1274).

14. gadsimtā viņš tika iecelts svēto kārtā, un arī mūsdienās Akvīnas Tomu godina kā vienu no ievērojamākajiem filozofiem un teologiem cilvēces vēsturē. Viņa darbos formulētās domas viduslaikos veidoja Rietumu kristīgās pasaules priekšstatus par lietu kārtību, ētiku, ticību, izziņas iespējām un pat politiku un valsts iekārtu. Akvīnas Toms definēja, ka cilvēks ir sabiedriska būtne, kam jādzīvo kopienā. Šajā kopienā katrs tās dalībnieks izceļas ar savām spējām, un tā sabiedrībā rodas darba dalīšana. Par labāko valsts iekārtu domātājs uzskatīja monarhiju – viens valdnieks spēj valdīt labāk nekā aristokrātiska elite. No aristokrātu varas visvieglāk varot nonākt līdz tirānijai, ko Akvīnas Toms atzina par sliktāko no visām iekārtām. Par filozofa nāvi ir dažādas versijas, bet viena no tām apgalvo, ka viņš ticis noindēts.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+