Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. novembris, 2014
Drukāt

“Rīgas satiksme” prasa valstij 15 miljonus par nerīdziniekiem (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas vicemērs Andris Ameriks pieļāvis sabiedriskā transporta biļešu sadārdzinājumu galvaspilsētā nākamajā gadā. Iemesls – Rīgas budžeta plānoto ieņēmumu samazinājums par 19 miljoniem eiro saistībā ar nākamgad iecerēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazināšanu no 24% uz 23%. Tādēļ galvaspilsētas budžetā nākamajā gadā būšot par 19 miljoniem eiro mazāk, un tas varētu ietekmēt biļešu cenu.

Amerika preses padomnieks Mareks Gailītis vakar skaidroja, ka “Rīgas satiksme” saistībā ar nerīdzinieku pārvadāšanu vēlas no valsts saņemt 15 miljonus eiro. “Bez iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazinājuma papildu izdevumus pašvaldībai veidos arī lielāki nodokļu maksājumi pēc minimālās algas celšanas. Situācija ir dīvaina – Rīga pašvaldību izlīdzināšanas fondā maksā 78 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā 60 procenti no šā fonda kopējām iemaksām,” tā M. Gailītis. Viņš atgādina, ka pērn Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atrada mehānismu nerīdzinieku un rīdzinieku braucienu izmaksu starpības kompensēšanai.

Tāpat svarīgi, ka pasažieru pārvadātāja “Rīgas satiksme” šā gada budžetā plānoti naudas ieņēmumi 156,6 miljoni eiro, tostarp 102,5 milj. eiro liela Rīgas domes dotācija. No biļešu pārdošanas uzņēmums iecerējis saņemt vien 37,4 miljonus. Sabiedriskā transporta dotācija veido 13,7% lielu īpatsvaru no Rīgas pašvaldības budžeta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tieši tā-cik nu aizbraucu pie radiem-nekad mikriņā nav dota biļete,lai sakārto savu sistēmu un tad prasa naudu valstij!!!

  2. Cik nu braucu tajos rigas satiksmes mikrinos, aina vienmer viena un ta pati. Naudinu vaditajam iedod, bet bileti preti nesanem. Esmu noverojis, ka bileti var dabut tikai pec vairakkartejas prasisanas. Soferi parsvara runa tikai krievu valoda. Brauciens no Plavniekiem lidz Alfai busina no 9 pasazieriem biletes tiek tikai 2, kuri tas prasa.

  3. Kad beigsies šī rīdīšana un Latvijas sabiedrības šķelšana?! Ar ko čakls lauku cilvēks ir sliktāks par to rīgas pēc urīna smirdošo bezpajumtnieku?

  4. gribētu zināt,kā nosaka,cik brauc rīdzinieku ,cik laucinieku jo rīdzenieku kartes nav ne tuvu visiem rīdziniekiem.

  5. “Rīgas satiksmei” vajag mazāk zagt un melot, nevis savās nekrietnībās vainot Latvijas iedzīvotājus! Pārskatiet savas darbības sfēras, nenormālos iepirkumus, kuriem nav nekāds ekonomiskais pamatojums.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+