Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
28. novembris, 2014
Drukāt

“Rīgas satiksme” prasa valstij 15 miljonus par nerīdziniekiem (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas vicemērs Andris Ameriks pieļāvis sabiedriskā transporta biļešu sadārdzinājumu galvaspilsētā nākamajā gadā. Iemesls – Rīgas budžeta plānoto ieņēmumu samazinājums par 19 miljoniem eiro saistībā ar nākamgad iecerēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazināšanu no 24% uz 23%. Tādēļ galvaspilsētas budžetā nākamajā gadā būšot par 19 miljoniem eiro mazāk, un tas varētu ietekmēt biļešu cenu.

Amerika preses padomnieks Mareks Gailītis vakar skaidroja, ka “Rīgas satiksme” saistībā ar nerīdzinieku pārvadāšanu vēlas no valsts saņemt 15 miljonus eiro. “Bez iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazinājuma papildu izdevumus pašvaldībai veidos arī lielāki nodokļu maksājumi pēc minimālās algas celšanas. Situācija ir dīvaina – Rīga pašvaldību izlīdzināšanas fondā maksā 78 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā 60 procenti no šā fonda kopējām iemaksām,” tā M. Gailītis. Viņš atgādina, ka pērn Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atrada mehānismu nerīdzinieku un rīdzinieku braucienu izmaksu starpības kompensēšanai.

Tāpat svarīgi, ka pasažieru pārvadātāja “Rīgas satiksme” šā gada budžetā plānoti naudas ieņēmumi 156,6 miljoni eiro, tostarp 102,5 milj. eiro liela Rīgas domes dotācija. No biļešu pārdošanas uzņēmums iecerējis saņemt vien 37,4 miljonus. Sabiedriskā transporta dotācija veido 13,7% lielu īpatsvaru no Rīgas pašvaldības budžeta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tieši tā-cik nu aizbraucu pie radiem-nekad mikriņā nav dota biļete,lai sakārto savu sistēmu un tad prasa naudu valstij!!!

  2. Cik nu braucu tajos rigas satiksmes mikrinos, aina vienmer viena un ta pati. Naudinu vaditajam iedod, bet bileti preti nesanem. Esmu noverojis, ka bileti var dabut tikai pec vairakkartejas prasisanas. Soferi parsvara runa tikai krievu valoda. Brauciens no Plavniekiem lidz Alfai busina no 9 pasazieriem biletes tiek tikai 2, kuri tas prasa.

  3. Kad beigsies šī rīdīšana un Latvijas sabiedrības šķelšana?! Ar ko čakls lauku cilvēks ir sliktāks par to rīgas pēc urīna smirdošo bezpajumtnieku?

  4. gribētu zināt,kā nosaka,cik brauc rīdzinieku ,cik laucinieku jo rīdzenieku kartes nav ne tuvu visiem rīdziniekiem.

  5. “Rīgas satiksmei” vajag mazāk zagt un melot, nevis savās nekrietnībās vainot Latvijas iedzīvotājus! Pārskatiet savas darbības sfēras, nenormālos iepirkumus, kuriem nav nekāds ekonomiskais pamatojums.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+