Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
3. decembris, 2015
Drukāt

1755. gada 3. decembrī

3dec_Vasingtons_2

Pirms 260 gadiem, 1755. gada 3. decembrī, Rodailendā skotu imigrantu ģimenē, kas pelnīja iztiku ar darbu šņaucamās tabakas manufaktūrā, piedzima viens no pirmajiem amerikāņu māksliniekiem – portretists Džilberts Stjuarts (1755 – 1828).

Viņa talantu var novērtēt katrs, kurš turējis rokā viena dolāra banknoti, jo Džordža Vašingtona ikoniskā portreta autors ir Stjuarts. Par daudzām ASV neatkarības sākumu ievērojamajām personībām, pirmajiem prezidentiem un uzņēmējiem mūsdienās spriež tieši pēc viņa gleznotajiem portretiem, jo pirmsfotogrāfijas laikos Stjuarta portretista arods bija ļoti pieprasīts, turklāt savā zemē viņš tolaik skaitījās labākais. Jāpiebilst, ka slaveno Vašingtona gleznu mākslinieks atstāja nepabeigtu, toties pavairoja valsts dibinātāja portretu 130 kopijās un katru pārdeva par 100 dolāriem, kas bija liela nauda.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+