Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
18. augusts, 2014
Drukāt

1804. gada 18. augustā

18aug_balons_2

Pirms 210 gadiem, 1804. gada 18. augustā, Rīgā Citadeles laukumā, tagadējā Nacionālā teātra rajonā, pirmo reizi tika demonstrēta cilvēka pacelšanās gaisa balonā.

To izdara Anglijas zinātņu akadēmijas loceklis, beļģu gaisakuģotājs Gaspars Etjens Robertsons, kurš ar šādām ”viesizrādēm” apceļoja Krievijas impēriju. Balons ar Robertsonu veica ap 20 kilometru un nosēdās siena pļavā netālu no Ropažiem, Krievupītes tuvumā. Vēl pirms tam Robertsons bija pārsteidzis publiku, paceļot mazākā balonā dzīvu gali līdz Sv. Pētera baznīcas torņa gaiļa līmenim un atkal sveiku nolaižot lejā. Robertsons bija savā laikā Eiropā ļoti pazīstams ne tik daudz ar gaisa balonu lidojumu organizēšanu, cik ar šausmu fantasmagoriju izrādēm. Tas bija kas līdzīgs kino, kad skatītāji ar īpašu projektoru palīdzību, izmantojot lēcas, spoguļus un gaismas avotus, tika biedēti, tiem rādot lidojošus skeletus, dēmonus un tamlīdzīgas nešķīstības. Lai palielinātu šausmas, Robertsons lietoja skaņu efektus un ķīmiski radītus dūmus.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+