Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. septembris, 2016
Drukāt

1856. gada 30. septembris

Jurjans_Andrejs

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 30. septembrī, Ērgļu pagasta “Meņģeļos” zemnieka ģimenē dzimis latviešu klasiskās mūzikas pamatlicējs, komponists un folklorists Andrejs Jurjāns jeb Jurjānu Andrejs.

Viņam pieder pirmie latviešu simfoniskie darbi, bet populārāko kora dziesmu vidū jāmin “Nevis slinkojot un pūstot” un “Lūk, roze zied”. Jurjānu Andrejs pacēla latviešu kora dziesmu un tāpat mūzikas kritiku kvalitatīvi augstākā līmenī; nodibināja slaveno brāļu Jurjānu mežragu kvartetu. Viņš ir pirmais ievērojamākais latviešu mūzikas folklorists, savācot ap 3000 tautas melodiju un apkopojot tās sešu burtnīcu “Latvju tautas mūzikas materiālos”. Kaut sabiedrībā atzīts profesionālis, Jurjāns pastāvīgu darbu dzimtenē neatrada. Pēc Pēterburgas konservatorijas beigšanas no 1882. līdz pat 1920. gadam viņš dzīvoja un strādāja Harkovā, pelnot maizi kā pedagogs, diriģents, ērģelnieks un mežradznieks.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+