Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
26. februāris, 2013
Drukāt

1883. gada 26. februārī

26feb_lejins_22

Pirms 130 gadiem, 1883. gada 26. februārī, Valmieras apriņķa Vecatē piedzima viens no nākamajiem Latvijas lauksaimniecības modernizētājiem, agronoms un lopkopības speciālists, pirmais Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents (1946 – 1951) Paulis Lejiņš.

 

20. gadsimta sākumā mācītu agronomu Latvijā bija ļoti maz, tādēļ Rīgā un Hallē studējušais puisis, citējot Lejiņa 50 gadu jubilejas rakstu ”Jaunākajās Ziņās”, ”nāca kā saukts”. Jaunā agronoma publiskās lekcijas pirms Pirmā pasaules kara bija ļoti populāras, un zemnieki uz tām brauca pat desmitiem kilometru. Brīvvalsts laikā Lejiņš kļuva par vienu no LU Lauksaimniecības fakultātes organizētājiem. Kā zināms, no fakultātes izveidojās Latvijas Lauksaimniecības universitāte. 1940. gadā okupācijas vara profesoru izvirzīja par A. Kirhenšteina valdības izglītības ministru, tomēr Lejiņam jau pēc pusotra mēneša izdevās no negribētā amata atbrīvoties.

 

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+