Mobilā versija
Brīdinājums +11.5°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
8. jūlijs, 2015
Drukāt

1885. gada 8. jūlijā

8jul_Boss_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 8. jūlijā, tekstilpreču tirgotāja ģimenē Mecingenē Dienvidvācijā piedzima prestižā modes zīmola “Hugo Boss” radītājs un aizsācējs Hugo Ferdinands Boss. Savu firmu kopā ar kompanjoniem viņš iedibināja 1923. gadā, sākot kreklu, uzvalku, sporta un darba apģērbu, kā arī lietusmēteļu ražošanu.

Bosa panākumu ēnas puse ir fakts, ka savu “impēriju” viņš radīja sadarbībā ar nacistiem. 1931. gadā uzņēmējs iestājās nacionālsociālistu partijā, un kopš 30. gadu sākuma visi formastērpi, kas saistās ar nacismu un ir daļa no sabiedrībā pastāvošajiem priekšstatiem par šo režīmu, nāca no Hugo Bosa fabrikām un apģērbu modelētavām. Viņš ražoja, izmantojot arī karagūstekņus un vergstrādniekus, elegantus mundierus tiklab esesiešiem un armijai, kā arī hitlerjūgendam un civilajiem nacistiskās Vācijas dienestiem. Pēc kara šīs sadarbības dēļ Bosa pilsoņa tiesības denacifikācijas procesā tika ierobežotas, tomēr uzņēmumu dzimta paturēja.

Pievienot komentāru

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkās (1)Spānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+