Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
3. novembris, 2014
Drukāt

1904. gada 3. novembrī

3nov_Kalnins_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 3. novembrī, Pērnavā komponista, ērģelnieka un diriģenta Alfrēda Kalniņa ģimenē piedzima dēls Jānis.

Jānim Kalniņam bija lemts kļūt par vienu no ievērojamākajiem latviešu trimdas mūzikas pārstāvjiem. Arī viņš darbojās kā komponists, ērģelnieks un kora diriģents. 30. gados Jānis Kalniņš guva atzinību kā Latvijas Nacionālās operas diriģents un viesdiriģents Zviedrijā, Vācijā, Polijā. Šajā laikā top trīs operas (“Lolitas brīnumputns”‚ “Hamlets”, “Ugunī”) un divi baleti. Karjeras normālo gaitu izjauca karš un bēgļu gaitas, kas slavenā komponista dēlu 1948. gadā aizveda uz Kanādu. Ar šo zemi saistās Jāņa Kalniņa turpmākā dzīve un darbība. Tur tapa vairākums viņa simfoniju un simfoniskās mūzikas darbu. Vairāk nekā 40 gadu mūziķis turpināja strādāt par ērģelnieku un kormeistaru Kanādas Ņūbransvikas provinces galvaspilsētā Frederiktonā un vienlaikus bija aktīvs Ziemeļamerikas latviešu mūzikas dzīves dalībnieks.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (45)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+