Mobilā versija
+2.7°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
3. novembris, 2014
Drukāt

1904. gada 3. novembrī

3nov_Kalnins_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 3. novembrī, Pērnavā komponista, ērģelnieka un diriģenta Alfrēda Kalniņa ģimenē piedzima dēls Jānis.

Jānim Kalniņam bija lemts kļūt par vienu no ievērojamākajiem latviešu trimdas mūzikas pārstāvjiem. Arī viņš darbojās kā komponists, ērģelnieks un kora diriģents. 30. gados Jānis Kalniņš guva atzinību kā Latvijas Nacionālās operas diriģents un viesdiriģents Zviedrijā, Vācijā, Polijā. Šajā laikā top trīs operas (“Lolitas brīnumputns”‚ “Hamlets”, “Ugunī”) un divi baleti. Karjeras normālo gaitu izjauca karš un bēgļu gaitas, kas slavenā komponista dēlu 1948. gadā aizveda uz Kanādu. Ar šo zemi saistās Jāņa Kalniņa turpmākā dzīve un darbība. Tur tapa vairākums viņa simfoniju un simfoniskās mūzikas darbu. Vairāk nekā 40 gadu mūziķis turpināja strādāt par ērģelnieku un kormeistaru Kanādas Ņūbransvikas provinces galvaspilsētā Frederiktonā un vienlaikus bija aktīvs Ziemeļamerikas latviešu mūzikas dzīves dalībnieks.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+