Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
25. septembris, 2012
Drukāt

1912. gada 25. septembrī

25sept_russobalt_23

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 25. septembrī, saskaņā ar laikraksta ”Latvija” agrāk ziņoto uz šosejas Rīga–Cēsis notika ”vezumu automobiļu izmēģināšana spēka vajadzībām”.

 

”Vietējiem iedzīvotājiem gar šoseju jābūt uzmanīgiem, lai novērstu nelaimes gadījumus, jo vezumu automobiļi brauc dažkārt ar lielu neparastu troksni,” brīdināja izdevums. Pie vieglajiem auto ļaudis jau bija pieraduši, bet kravas auto vēl bija ārkārtīgs retums. Kaut gan rakstā nav minētas detaļas, viss liecina, ka runa ir par Rīgā ražotajiem ”Russo-Balt” kravas modeļiem, kurus Krievijas armijas vajadzībām sāka izgatavot 1912. gadā un izmēģināja tā paša gada rudenī. Pirmie ”Russo-Balt” kravas modeļi spēja vest vienu divas tonnas.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+