Mobilā versija
+19.5°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
10. janvāris, 2014
Drukāt

1924. gada 10. janvārī

10janv_Gerbonis_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 10. janvārī, ”Jaunākās Ziņas” informēja: ”Rīgas ģerboni heraldiskā komisija apstiprinājusi pēc šāda projekta: sudraba laukā sarkans pilsētas mūris ar atvērtiem vārtiem un paceltām dzelzs restēm.

Vārtos zelta lauvas galva. Uz mūra divi torņi, starp kuriem Andreja krusta veidā saliktas divas atslēgas, virs kurām zelta krusts. Vairogu tur zelta lauvas.” Oficiāli Rīgas pilsētas ģerboni Valsts prezidents Jānis Čakste apstiprināja 1925. gada 31. oktobrī. Tad ģerboņa apraksts atšķīrās no iepriekšminētā vien ar detaļu precizējumiem. Faktiski tas bija 1656. gada parauga zviedru laiku ģerbonis, tikai bez svešu impēriju simbolikas. Padomju laikā no Rīgas vēsturiskā heraldiskā simbola lietošanas vairījās, līdz 1967. gadā tas tika “reabilitēts”, novācot vairākas detaļas vai aizstājot tās ar padomju sistēmai piemērotākām, piemēram, ar piecstaru zvaigzni virs atslēgām. Vēsturisko ģerboni atjaunoja 1988. gadā.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (5)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (5)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+