Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
28. janvāris, 2015
Drukāt

1935. gada 28. janvāris – Ulmanis izsludina Draudzīgo aicinājumu

28janv_Aicinajums_jaunakas_zinas

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 28. janvārī, Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja “Draudzīgo aicinājumu” – ierosinājumu iedzīvotājiem dāvināt savām bijušajām skolām grāmatas un mākslas darbus ar mērķi “celt kultūru”.

Ulmaņa Bērzmuižas skolas bibliotēkai nosūtīto grāmatu sarakstā bija Ausekļa Kopotie raksti, Annas Brigaderes “Dievs, daba, darbs”, Aleksandra Grīna “Dvēseļu putenis”, Jāņa Jaunsudarbiņa “Baltā grāmata” un vēl krietns skaits latviešu autoru darbu, tāpat arī ievērojamu personību biogrāfijas, grāmatas par vēsturi un ģeogrāfiju.

Vēlāk kustība jau vairs neapstājās tikai pie grāmatām.

Līdz 1939. gadam “Draudzīgā aicinājuma” ietvaros skolām saziedoja ap miljonu latu naudā, 1,5 miljonus grāmatu, 1600 gleznu, 90 skulptūras, 118 radioaparātus, 28 mikroskopus, 8 klavieres un vēl ievērojamu skaitu citu noderīgu lietu.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (20)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+