Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
16. jūlijs, 2014
Drukāt

1944. gada 16. jūlijā

16jul_Sarkanie_2

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 16. jūlijā, PSRS armija dienvidaustrumos no Krāslavas pārgāja Latvijas robežu.

Sarkanās armijas rindās karojošā 130. latviešu strēlnieku korpusa pirmās vienības Latvijas teritorijā nonāca 18. jūlijā pie Šķaunes. Igors Briežkalns rakstīja: “Strēlnieki Latvijas sasniegšanu atceras kā neaizmirstamāko brīdi mūžā, daudzi nometās ceļos un skūpstīja zemi.” Apmēram ap šo pašu laiku uz Latviju atkāpās arī latviešu leģiona vienības no Veļikajas upes pozīcijām. Atkāpšanās gaitā kaujā pie Mozuļiem leģionāri cieta lielus zaudējumus – krita ap 300 vīru un aptuveni tikpat nonāca padomju gūstā. No dienvidiem padomju armija turpināja uzbrukumus Jelgavas, Bauskas, Tukuma virzienā. Jau jūlijā sākās steidzīgs darbs, lai ieņemtajā zemē izveidotu padomju varas orgānus. Pašu latviešu komunistu bija pārāk maz, tāpēc piesaistīja “biedrus” no Krievijas un citām republikām. Līdz 1944. gada augusta sākumam Latgale bija pilnībā ieņemta.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+