Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. maijs, 2015
Drukāt

1945. gada 5. maijā

5maijs_osis_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 5. maijā, Liepājā latviešu leģiona pulka komandieris pulkvedis Roberts Osis mēģināja izveidot Latvijas pagaidu valdību.

Osi atbalstīja Latvijas Centrālā padome (LCP), jo vēl bija cerības, ka pēc vāciešu aiziešanas Rietumi nepieļaus Baltijas iekļaušanu PSRS. Bija doma, ka varētu atkārtoties 1919. gada scenārijs, ka Kurzemē varētu parādīties britu vai amerikāņu karaspēks. Tomēr ilūzijas drīz sagruva. Vācu armijas grupa “Kurland” kapitulēja kopā ar visiem reiha bruņotajiem spēkiem 8. maijā, un līdz ar padomju armijas ienākšanu nevarēja vairs notikt arī Kuldīgā paredzētā LCP sēde. Oša valdība pastāvēja tikai trīs dienas. Tās darbība noslēdzās ar pulkveža un viņa pagaidu valdības locekļu aizbēgšanu uz Rietumiem, kur trimdā jau atradās agrākais Saeimas priekšsēdētājs Pauls Kalniņš, kā arī viņa vietnieks arhibīskaps Jāzeps Rancāns. Izveidot trimdas valdību latviešiem tā arī neizdevās.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+