Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
23. marts, 2015
Drukāt

1955. gada 23. martā

23marts_Neskartas_2

Pirms 60 gadiem, 1955. gada 23. martā, Rīgas staciju ceļā uz tā sauktajām neskartajām zemēm Kazahstānā atstāja ešelons ar 750 Latvijas, pārsvarā Rīgas, jauniešiem.

Tas bija pirmais tāda apjoma transports no Latvijas, kas turp devās. Mazākās grupās jaunieši, kā arī celtnieki un citu arodu darbaspēks uz neskartajām zemēm bija devušies jau 1954. gadā, tūlīt pēc tam, kad PSRS kompartijas vadība pārtikas problēmu risināšanas vārdā pasludināja lauksaimniecībā vēl neizmantoto, bet auglīgo zemju “apgūšanu” Kazahstānā, Pievolgā, Sibīrijā un Urālos. Braucējus vadīja cerības nopelnīt un jaunības piedzīvojumu dziņa. Kopumā uz Kazahstānas Kokčetavas stepēm 1955. gadā no Latvijas devās 1400 cilvēku, bet 1958. gadā ražas novākšanā tur strādāja 3900 Latvijas jauniešu. Nosūtīšana jau notika ne tikai brīvprātīgi, bet arī rīkojumu kārtā. Bija sākusies bēgšana mājās, jo romantika ātri izplēnēja, saskaroties ar totālo dzīves un darba apstākļu nesakārtotību, bargo klimatu un vilšanos cerībās uz “garo rubli”.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+