Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
6. septembris, 2012
Drukāt

1972. gada 6. septembrī

6sept_zalkalns_22

Pirms 40 gadiem, 1972. gada 6. septembrī, Rīgā nomira viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu tēlniekiem, nacionālās tēlniecības skolas veidotājs un neapstrīdama autoritāte tēlniecības jomā Teodors Zaļkalns (1876 – 1972).

 

Viņš arī padomju laikā netika izstumts no ievērojamu mākslas personu rindām. Vara apveltīja viņu ar atzinību un pasūtījumiem, piešķīra PSRS Tautas mākslinieka goda nosaukumu. No 1947. līdz 1955. gadam Zaļkalnam nācās pat kļūt par Augstākās Padomes deputātu. Tomēr paralēli tam viņš turpināja skolot jaunos māksliniekus Mākslas akadēmijā un pašrocīgi darboties tēlniecības jomā. Teodors Zaļkalns apbedīts Raiņa kapos.

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+