Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
17. maijs, 2013
Drukāt

1973. gada 17. maijā

17maijs_Lidmasina_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 17. maijā, debesīs uz rietumiem no Sibīrijas pilsētas Čitas 6500 m augstumā eksplodēja PSRS “Aeroflot” pasažieru lidmašīna “Tu–104”, kas bija ceļā no Maskavas uz Čitu.

 

Gāja bojā 81 cilvēks. Saprotams, šis incidents tika noklusēts tāpat kā citas katastrofas, kas atgadījās padomju režīmā. Tikai ļoti šaurs ar izmeklēšanu saistītais loks, kā arī valsts vadība uzzināja, ka runa bijusi par mēģinājumu lidmašīnu nolaupīt. Restaurējot notikumus, noskaidrojās, ka vainīgs 1941. gadā dzimušais Čingizs Junus ogli Rzajevs, kurš reisa laikā piecēlās un piedraudēja uzspridzināties, ja pilots nemainīs kursu uz Ķīnu. Tieši tā gada janvārī PSRS Augstākās padomes prezidijs bija pieņēmis lēmumu, ka katru lielāku pasažieru lidaparātu reisā “ekscesu novēršanai” jāpavada bruņotam milicim. Šāds milicijas darbinieks raidīja lodi Rzajeva mugurā, tomēr terorists vēl paspēja detonēt ap 6 kg trotila, kas tam bija līdzi.

 

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+