Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
7. februāris, 2012
Drukāt

1992. gada 7. februāris

7feb_mastrihta_2

Pirms 20 gadiem Eiropas Kopienas dalībvalstis Nīderlandes pilsētā Māstrihtā parakstīja vienošanos, saskaņā ar kuru nodibināja Eiropas Savienību.

 

Māstrihtas līgums, kas ir viens no ES pamatlīgumiem, citstarp noteica kritērijus, pēc kādiem notiek dalībvalstu pievienošanās kopējās valūtas eiro zonai. Tā sauktie Māstrihtas kritēriji, kas tik bieži tiek piesaukti masu medijos saistībā ar Latvijas vēlmi pievienoties eirozonai, paredz, ka budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP); inflācijas līmenis nedrīkst vairāk kā par 1,5 procentpunktiem pārsniegt triju labāko dalībvalstu vidējo rādītāju; valsts parāds nedrīkst pārsniegt 60% no valsts IKP; ilgtermiņa procentlikmes nedrīkst vairāk kā par 2 procentpunktiem pārsniegt triju inflācijas ziņā labāko dalībvalstu vidējo rādītāju. Valstij tāpat jānodrošina savas valūtas kursa stabilitāte attiecībā pret eiro noteiktās svārstību robežās.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+