Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
7. februāris, 2012
Drukāt

1992. gada 7. februāris

7feb_mastrihta_2

Pirms 20 gadiem Eiropas Kopienas dalībvalstis Nīderlandes pilsētā Māstrihtā parakstīja vienošanos, saskaņā ar kuru nodibināja Eiropas Savienību.

 

Māstrihtas līgums, kas ir viens no ES pamatlīgumiem, citstarp noteica kritērijus, pēc kādiem notiek dalībvalstu pievienošanās kopējās valūtas eiro zonai. Tā sauktie Māstrihtas kritēriji, kas tik bieži tiek piesaukti masu medijos saistībā ar Latvijas vēlmi pievienoties eirozonai, paredz, ka budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP); inflācijas līmenis nedrīkst vairāk kā par 1,5 procentpunktiem pārsniegt triju labāko dalībvalstu vidējo rādītāju; valsts parāds nedrīkst pārsniegt 60% no valsts IKP; ilgtermiņa procentlikmes nedrīkst vairāk kā par 2 procentpunktiem pārsniegt triju inflācijas ziņā labāko dalībvalstu vidējo rādītāju. Valstij tāpat jānodrošina savas valūtas kursa stabilitāte attiecībā pret eiro noteiktās svārstību robežās.

 

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+