×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

23 Latgales novadi vienosies dejā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Daugavpils novada Višķu pagastā drīz pēc Jāņiem, svētdien, 28. jūnijā, būs iespēja skatīt un līdzdarboties vienā no krāšņākajiem šīs vasaras kultūras notikumiem – Latgales deju svētkos “Večerinka Viškūs”.

To gaitā ikviens varēs papilnam izbaudīt dejas valdzinājumu, ne tikai skatoties tautas deju kolektīvu koncertu plkst. 18.30, bet arī izmēģināt savu izturību īstos latgaliešu dančos kopā ar kapelu “Dziga” plkst. 21.30.

Pēc svētku mākslinieciskās vadītājas Aijas Daugeles un režisora Māra Susēja ieceres koncerta programmu kuplinās īpašie viesi – grupa “Green Novice”, dziedātāja Laura Bicāne, Ambeļu pagasta folkloras kopa “Speiga”, Naujenes pagasta folkloras kopa “Rūžeņa”, Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”. Svētku virsvadītāji būs Ilmārs Dreļs, Silvija Kurtiņa, Sarmīte Stapule, Elita Treilone, Valda Timule un Agris Veismanis. Māris Susējs stāsta, ka, gatavojot svētkus, gara acīm iztēlojies Latgales lauku sētu, kurā saplūst daudzi etnogrāfiskie atzari, atrodot kopsaucēju latgaliešu večerinkā. Koncerta sižetiskā līnija tiks sadalīta atsevišķos fragmentos, kuru ievaddaļa būs saistīta ar tautas mākslas izpausmēm – kāzu muzikantiem, folkloras kopām, teicējām un deviņu apriņķu dejotājiem, kas izdejos sev raksturīgās dejas un atrādīs daudzkrāsainos tautas tērpus. Starp citu, večerinka Latgalē pastāv joprojām. Tā ieguvusi citu saturu un šarmu, tomēr nenoliedzami dzīva. Šo ideju palīdzēs atklāt dziesminiece no Višķiem – Laura Bicāne un folkroka/metāla grupa “Green Novice”. Deju svētki solās būt patiesi kupli – tiem gatavojušies 107 kolektīvi ar 2032 dalībniekiem – 52 jauniešu deju kolektīvi ar 1010 dalībniekiem, 44 vidējās paaudzes deju kolektīvi ar 824 dalībniekiem un 11 senioru deju kolektīvi ar 198 dalībniekiem. Pavisam Višķos dejā vienosies 23 Latgales novadi un trīs pilsētas – Daugavpils, Jēkabpils, Rēzekne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+