×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Parasta kumode pārtop ziedu rakstos… Lai dzīvo dekupāža! (1)

Foto - Līga LejaFoto - Līga Leja

Autore – Lilita Timšāne

dekupaza1Mani sauc Lilita, un es stāvu pie savas kumodes, kas ir cietusi, pārbraucot uz jauno dzīvesvietu. Mēbele bija pārsieta ar līmlenti, lai atvilktnes nekristu laukā, un, kad tās plēsa nost, vietumis tika bojāts krāsojums. Tā kā skāde nebija tik liela un kumode ir gaiša, nolēmu bojātās vietas dekupēt. Ja jau var ar rozēm aplīmēt velosipēdu, kā to izdarījusi “Praktisko Rokdarbu” lasītāja Ieva Hofmane, par ko varam lasīt 2013. gada augusta numurā, nodomāju, ka atvilktņu dekupāža tāds  sīkums vien ir. Taču, kā gan būtu smējušās īstās šīs nodarbes meistares, redzot mani ar līmi apķēpātām rokām un biksēm, izmisīgi cenšoties akurāti piestiprināt  izgrieztos ziedus. Tagad, kad darbs jau padarīts, saprotu, ka, dekupējot mēbeles, pats grūtākais ir atbilstoša kompozīcija, kādā uzlīmējamos elementus izvietot
uz virsmas. Ja būs par maz – izskatīsies nabadzīgi, par daudz – pārblīvēti. Tādēļ nelīmēju pēc kārtas, sākot ar pirmo atvilktni, bet pamīšus, lai pārskatāmāk. Un, pats interesantākais, – kad darbs šķiet padarīts, atkal ieraugi vietas, kuras gribas papildināt vai pamainīt. Mājas gaumē dekupētās kumodes foto tapa, kad roka jau bija ievingrināta!

Materiāli:

• Salvetes ar rožu motīvu, jo esmu šo ziedu fane.

• PVA līme

• Laka uz ūdens bāzes

• Ota

• Šķēres

• Tualetes papīrs liekās līmes un roku noslaucīšanai

Darba gaita
• No salvetēm izgriezu rožu pušķus. Izrādījās, ka esmu izvēlējusies diezgan sarežģītu zīmējumu, jo tajā ir daudz sīku elementu. Tas apgrūtināja ne tikai griešanu, bet vēlāk arī līmēšanu.

• Izgrieztajiem elementiem rūpīgi atdalīju oderi – salvetes otro kārtu. Līmējot izrādījās, ka salvete sastāv no trim kārtām, jo, dažus elementus līmējot, pie  pirkstiem palika plāna kārtiņa, tā ziediņus padarot gandrīz caurspīdīgus. Nezinu, vai šādus man būtu izdevies salīmēt.

• Vispirms piemērīju izgrieztās salvetes kumodei un izdomāju kompozīciju.

• Tā kā atvilktnes ir ieskrūvētas, un biju noslinkojusi, lai tās atbrīvotu un izskrūvētu, nācās līmēt vertikālā stāvoklī. Tāpēc, lai rozes nekristu nost, virsmu vispirms apziedu ar līmi, pretēji tam, kā redzēts dekupāžas paraugos žurnālā, kur līmi klāj uz salvetēm.

• Salvešu pielīmēšana ir rūpīgi un uzmanīgi veicams darbs! Elementus liku klāt no viena stūrīša, ar pirkstiem pielīmētos viegli pielīdzinot. Salvetes samirkstot vietām juka laukā un lipa pie pirkstiem – tā bija riktīgi ķepīga padarīšana! Taču pozitīvais – tā kā mans izvēlētais zīmējums ir raibs un bagātīgs, to, ja nepieciešams, varēja palabot un papildināt. Līmes paliekas ap zīmējumu rūpīgi noslaucīju ar tualetes papīru. Lai gan tas, iespējams, nebija nepieciešams – PVA līme nožūstot kļūst caurspīdīga.

• Nākamajā dienā, kad līme bija pilnīgi nožuvusi, atvilktņu virsmu pārklāju ar laku. Man šķiet, ka mans pirmais dekupāžas darbiņš ir sanācis smuks!

rokdarbi150

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai to virsmu ko dekupē nevajag vispirms nobrcināt ar smilšpapīru?

Draugiem Facebook Twitter Google+