×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Ērtākai atkritumu šķirošanai

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ekoloģiskā miskaste Dženetas Marinskas " Ūšos".

Pats vienkāršākais, taču arī pats svarīgākais darbiņš, ko ikdienā ikviens no mums var paveikt, ir atkritumu šķirošana. To darot, atkritumus pārvēršam par vērtīgām otrreizējām izejvielām, ko izmanto jaunu preču ražošanai; taupām dabas resursus, kā arī ievērojami samazinām ūdens un energoresursu patēriņu; ietaupām vietu atkritumu poligonos, lai varētu noglabāt tikai tos atkritumus, kurus tiešām vairs nav iespējams pārstrādāt atkārtoti; ietaupām savu naudu, jo šķirotos atkritumus savāc un pārstrādā bez maksas; saudzējam vidi un ekoloģiju, jo atkritumi, nonākot dabā vai tiekot nepareizi utilizēti (piemēram, sadedzinot ugunskurā), rada piesārņojumu un draudus cilvēka veselībai; parādām savu attieksmi – lai zaļi un veselīgi varētu dzīvot ne tikai mēs paši, bet arī mūsu bērni un mazmazbērni.

Lai sāktu šķirot, nav nepieciešamas lielas investīcijas. Visus šķirotos atkritumus – otrreizējās izejvielas – vienkārši liek atsevišķos maisos vai urnās. Taču, lai atkritumu šķirošana būtu parocīgāka, var izmantot nelielu konteineru ar trim sekcijām. Katrā no tām ir plastmasas spainis, kur vienā liek organiskos atkritumus, otrā – stikla pudeles un burkas, bet trešajā – plastmasas izstrādājumus un papīru.

Lai uzzinātu, kur Latvijā atrodas atkritumu dalītās vākšanas konteineri un atkritumu šķirošanas EKO laukumi, jāielūkojas www.atkritumi.lv.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.6
Alūksne +18.2
Daugavpils +22.1
Saldus +18
Liepāja +16.8
Jelgava +20
Ventspils +16.6
Limbaži +16
Madona +19
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+