Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
24. septembris, 2013
Drukāt

Latvijā koncertēs Sezārijas Evoras dziesmu izpildītājs (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada novembrī, Latviju apmeklēs un sniegs vairākus koncertus pasaulē atzītais mūziķis un komponists Tito Parišs no Portugāles.

Pasaulē atzītais Kaboverdes dziesminieks Tito Parišs, viesosies Latvijā ar īpašo programmu Tito Dzied Sezāriju, kas ir veltījums Sezārijai Evorai. Koncerti notiks 16.novembrī koncertzālē “Baltais Flīģelis”, Siguldā, 17.novembrī kultūras centrā “Berģi”, Garkalnē un visbeidzot 18.novembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kur koncerta īpašā viešņa būs izcilā poļu mūziķe Anna Marija Jopeka.

Tito Parisš mūziķa gaitas sāka deviņu gadu vecumā, kad sāka spēlēt mazo cavaquinho ģitāru, vēlāk pievēršoties akustiskajai ģitārai un basģitārai. Deviņpadsmit gadu vecumā viņš tika uzaicināts uz Lisabonu spēlēt grupā Voz de Cabo Verde. Tito Pariš kļuva atpazīstams spēlējot kopā ar citiem Lisabonas pazīstamajiem māksliniekiem, taču vislielāko atzinību guva komponējot dziesmas un strādājot kopā ar tādiem dziedātājiem kā Bana un Sezārija Evora. Latvijas klausītāji atceras Sezāriju kā baskājaino dīvu, kas ar koncertiem Latvijā viesojās 2004.gadā un 2008.gadā. Tito un Sezārijas sadarbības laikā tapa Sezārijas Evoras pirmais albums “La Diva Aux Pieds Nus” pie kura Tito strādāja kā producents. 1997.gadā Tito Parišs uzrakstīja vienu no slavenākajām Sezārijas dziesmām Regresso no albuma Cabo Verde.

18.novembra koncerta īpašā viešņa, Anna Marija Jopeka (Anna Maria Jopek) 2002.gadā ierakstīja albumu kopā ar amerikāņu izcelesmes džeza ģitāristu Patu Mezeni (Pat Metheny). Saņēmusi neskaitāmas balvas dziedātāja tomēr saka, ka: “Pati mūzika ir lielākā balva priekš manis. Kā arī lielākais izaicinājums. Ar tik daudziem jautājumiem, uz kuriem atbildes vēl nav rastas.” Savas karjeras laikā Anna Marija Jopeka sadarbojās ar tādiem māksliniekiem kā Bobbi Mc Ferrin, Ivan Lins, Youssou N’Dour, Makoto Ozone un Richard Bona.

Biļetes nopērkamas www.bilesuparadize.lv, kā arī “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Koncertu organizē koncertaģentūra “LiveFest”.

 

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+