Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
14. novembris, 2016
Drukāt

Konferencē pētīs Latvijas grāmatniecību līdz 1945. gadam

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Mēneša nogalē, 24. un 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies starptautiska zinātniska konference “Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam”, LA.lv uzzināja LNB.

Konference veltīta grāmatniecības un literatūras vēsturnieka, bibliotēku darbinieka Alekseja Apīņa (1926–2004) 90. dzimšanas dienai.

Konferenci 24. novembrī plkst. 10 LNB Ziedoņa zālē atklās kultūras ministre Dace Melbārde un LNB direktors Andris Vilks. Plenārsēdē uzstāsies Somijas Nacionālās bibliotēkas bijušais direktors Esko Hekli, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Māra Grudule un LNB grāmatniecības vēstures eksperte Lilija Limane.

Konferencē ar referātiem piedalīsies zinātnisku un atmiņas institūciju darbinieki, humanitāro, sociālo un mākslas zinātņu pētnieki, grāmatniecības un poligrāfijas speciālisti, kā arī mācībspēki no Latvijas un ārvalstu augstskolām. Vairāk nekā 40 dalībnieki no Latvijas, Polijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Francijas aktualizēs jautājumus, kas saistīti ar attiecīgā laikposma svarīgākajām grāmatzinātnes jomām un pētījumu problemātiku saskarzinātņu un kultūras procesa kontekstā.

Konferences priekšlasījumos divās paralēlās sekcijās tiks aplūkots plašs jautājumu loks. Īpaša uzmanība tiks pievērsta grāmatniecības vēstures un literatūrzinātnes saskarjomām, pētījumiem par grāmatu krājumiem un bibliotēkām līdz 20. gadsimta vidum, grāmatniecībai un ikonogrāfijai, kā arī Latgales grāmatu un rokrakstu kultūras mantojumam, Vidzemes brāļu draudžu literatūrai.

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+