×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: 85 procenti imūno (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Priekšlikumi veidot Eiropas mēroga televīzijas kanālu ar objektīvu informāciju krievu valodā izklausās pēc murmināšanas, ka “tā nevar turpināties un kaut kas tomēr jādara Krievijas ideoloģijas atspēkošanai”. Jo ieguldīt miljonus tādā raidītājā ir viena lieta. Cits jautājums: kurš un ar kādiem līdzekļiem panāks, lai līdzšinējie Krievijas ideoloģiskās maizes patērētāji no laba prāta pievērstos “objektīvajam produktam”? Atbildes, protams, nav. Un tad tas drīzāk sāk izskatīties vienkārši pēc lielākas vai mazākas naudas notriekšanas.

Jāteic, dažu politiķu jau uzlielītā tālrādes ideja diemžēl lieku reizi apstiprina Rietumeiropas apmulsumu, ieraugot Krievijas seju bez maskas. Tagad Vācijā, kuras kancleri Angelu Merkeli šokējis nupat uzzinātais Vladimira Putina plāns izbeigt konfliktu Ukrainā “pēc Čečenijas parauga”, derētu veikt padziļinātu revīziju daudzajos ārpolitikas institūtos un fondos. Savlaicīga un objektīva Krievijas impērisko tieksmju vērtējuma trūkums attīstītajai Eiropai vēl joprojām traucē vienoties rīcībā, kas pieliktu punktu asins izliešanai Ukrainas austrumos. Ir ļoti daudz pareizas retorikas: ietekmīgi ES politiķi katru dienu no kādas augstas tribīnes bažījas par Kremļa atbalstu Doņeckas un Luhanskas labi bruņotajiem separātistiem, smalkjūtīgi nosoda Putina rīcību un aicina ievērot starpvalstu vienošanās. Bet visu paudumu fonā jo­projām saklausāms apjukums – kā notiek jebkurā situācijā, sastopot omulīgā kabinetā koptiem rožainiem priekšstatiem neatbilstošu skarbu realitāti: Krievijas ambīcijās nav ne demokrātijas, ne vēlmes ievērot civilizētā starptautiskā sabiedrībā valdošos noteikumus, turklāt šo politiskās uzvedības līniju apsveic lielākā daļa sabiedrības.

Nesen notikusī aptauja liecina, ka 85 procenti Krievijas iedzīvotāju pauduši lojalitāti Putinam. Augstajā reitingā summējas dažādi faktori, ieskaitot nostalģiju pēc PSRS, taču nenoliedzami svarīga loma ir masu saziņas līdzekļiem. Ļeņinu citēt mūsdienās nav labs tonis, bet visi Kremļa rupori darbojas pēc Vladimira Iļjiča turpat simts gadu vecās tēzes, ka “avīze nav tikai kolektīvais propagandists, bet arī kolektīvais organizators”. Mūsdienās drukātajiem medijiem piepulcinot radio, tīmekli un jo sevišķi televīziju, Krievijā izveidota milzīga ideoloģiskā armija, kas mobili un mērķtiecīgi apkalpo gan valsts varas augstākos ešelonus, gan organizē sabiedrību Kremļa politiku attaisnojošā ierindā. Šīs armijas darbībai piešķirtie resursi tai dod iespēju “apšaudīt” ļoti plašu apziņas teritoriju. Arī Latvijā nemitīgi dārd Krievijas ideoloģisko lielgabalu zalves, un mēs labi zinām, cik daudziem šie lādiņi ir informācijas dienišķais rieciens. Pirms neilga laika Baltijas 1. kanāla programmā “Laiks rādīs” bez aplinkiem izskanēja aicinājums modernizēt propagandas ieročus, lai pēc iespējas lielāka sabiedrības daļa saņemtu “pareizo poti un kļūtu stabili imūna pret visām darbībām, kuru mērķis nospiest Krieviju uz ceļiem”.

Tāpēc nelolosim ilūzijas, ka viens Eiropas demokrātiskās tradīcijas krievu valodā sludinošs televīzijas kanāls diži mainīs impēriskās noskaņas kaimiņvalstī, kur jau 85 procenti ir pilnīgi imūni pret varai netīkamiem viedokļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ķā būtu,ja rietumi ieviestu embargo pret jebkādu televīzijas tehnikas,aparatūras,retranslatoru un to komplektējošo detaļu ievešanu Krievijā?Paši tak viņi to neražo.

 2. Nebūsim naivi! Jauni krievu valodas kanāli ir latviešu u.c. papildus “peldināšana” un integrācija krievu valodā, krieviskajā vidē.Piekrītu,ka tas ir tukšs pasākums.Un tas jau ir viņu mērķis saglabāt šo stāvokli.Tā nauda jānovirza latviešu valodas stiprināšanai un latviskās vides stiprināšanai valsts iestādēs. Vispirms sāksim ar to,ka krievu valodā netiks sniegti nekādi skaidrojumi valsts iestādēs,bet tulkošana būs maksas pakalpojums nezinīšiem.Un tāpat redzēsiet,ka “integrētie” lielšovinisti joprojām turpinās runāt tikai krieviski, uz ko nebūtu jāsniedz paskaidrojumi. Latvietim valstiski jāatgūst pašlepnums.

 3. Es uzskatu, ka šāda veida iedokļu paušana ir visīstākā laika izšķiešana. Kāpēc medijos Latvijas telpā to vien var dzirdēt, kā dažādus viedokļus par to kas notiek pasaulē, ja šis viedoklis neiziet un nekad arī neizies no konkrētās valsts telpas, respektīvi, NEKAD neatspoguļosies, neparādīsies un neko nenozīmēs plašajā pasaules, nedz arī Eiropas telpā? Kamdēļ cilvēki-kultūras pārstāvji iegulda/atdod savu enerģiju “nekurnekadienē” ? Manī raisa bažas tas, ka tamlīdzīgi cilvēki, kuri ir atbildīgi par to, kā uzlabot situāciju šeit un TAGAD, dod priekšroku tam , lai novērstos no tā, kas viņam apkārt un to tā, par ko viņš ir atbildīgs, no sava darba un tiešajiem uzdevumiem. Tas, manuprāt, attiecas uz ārkārtīgi lielu daudzumu cilvēku/iedzīvotāju. Mans mērķis nav noplelt, bet gan paskaidrot, ko es ikdienas redzu tīmeklī – es redzu tikai problēmas, nevis to risinājumus. Tāpēc šāda veida “starppublikācijas” es uztveru kā kaut kāda veida novēršanos no mūsu pašu iekšējām problēmām, drāmām, likstām un pat traģēdijām. Viens ir radīt izklaidējošas publikācijas, lai mēs “nenojūgtos” no visām mūsu grūtībām, pavisam kas cits – šīs tukšās, bezsaturiskās publikācijas, kuras principā neko nespēj sniegt cilvēkam un var pat likties kā pļauka tiem līdztautiešiem, kuri vēl vairāk izjūt pret sevi vienaldzību no visdažādāko institūciju pārstāvjiem. Vēlos uzsvērt, ka viedokļa pamatā ir pievēršanās iekšējām problēmām un to risināšana. Tas ir tas, ko es vēlos zināt, lasīt, redzēt un, visbeidzot, izjust uzlabojumus un redzēt pārticīgākus un laimīgākus cilvēkus savā apkaimē, pilsētā, rajonā un visā valstī. Viss, kas notiek pasaulē ir svarīgs, tomēr ir daudz citu institūciju, kuras jau tagad mēģina to visu risināt. Es neredzu, cik lielā mērā šobrīd problēmas pasaulē tiek risinātas, pateicoties iedzīvotāju viedoklim… Neesmu dzirdējusi par referendumiem, kas būtu ko mainījuši, respektīvi, mēs netiekam aicināti atdot savu balsi. Ja kāds ir, tad tas ir tas, ko būtu vērts uzzināt! Es neesmu, bet mans pienākums, kā iedzīvotājai, ir atdot savu spēku un enerģiju rūpēs par savu un līdzcilvēku/apkārtējo labklājību, ko mēs visi REĀLI varam censties darīt, ļoti vēlams kopā! Tas ir tas, ko vēlos rosināt apspriest biežāk un vairāk. Kaut mums izdotos vairot labestību un celt mūsu labklājību!

 4. Nez, cik laika vajag lai šitādu tekstiņu uzrakstītu? Vai te ir kas jauns pateikts? Un vai vispār kas pateikts? TVNET komentāri, pat ja rupji un neētiski, informatīvi ir bagātāki. Laikam maksā par zīomju skaitu. Viena frāze gan padevusies pārdomas rosiņoša; “Savlaicīga un objektīva Krievijas impērisko tieksmju vērtējuma trūkums attīstītajai Eiropai vēl joprojām traucē vienoties rīcībā, kas pieliktu punktu asins izliešanai Ukrainas austrumos.” Kas tā, lūdzu, par rīcību, kurā vienoties? Autores kundze, jūs aicināt uz karu?

 5. … It ka musu inteligences parstaveta ‘neintrala darbina’, tomer lien ara Kremlim derigs un varbut pasniegts svarigs pakalpojums: zombet talak kadreiz paklautibai nozimetos ar draudiem vien … nav jav verts pretoties … tik lielam pretspekam … ‘ milzigai ideologiski norikotai armijai… ‘ !!!

  … Un ta musu bijusas nomenaklaturas vecas paaudzes darbinieki, varbut neapjedzot ko tie dara, zombe autohtonos letinus talak, jo vinu sacerejumos paradas, a la VP Berzins, katra patriota nostajai kada pretiga, negativa un liekas padumjo laikos iezombeta kalpina mentalitates radita nedrosiba !!!

  … Ta var butu darbiba ar merki: radisim tauta tikai glevumu …

  … Bet bailes un svarstisanas soreiz draudoso situaciju nemainis patriotiskiem latviesiem … tapat Biskeka un Jaunsibirija tiks noorganizeta no SX partijas usuliem, ja atlausim pasivi atkal paklauties …!

  … Varbut cienijama ‘patriote’ ir kadreiz piedzivojusi, izpetijusi dzives patiesibu latviesu ticejuma: ‘Mazs cilnits gaz lielu vezumu… ?

  … It seviski, soreiz Baltijas mazam cinitim ir taisnibas un patiesibas dotais cietums un speks pacelt gaisma visu pagatnes tumsibu un apgazt pasaulei uzkrato launumu … !

  … Iluzijas ir dazadas … un tiem kuri vel nak un dzivo vinu pienemtas tumsibas laiku iespaida, nekas neliksies pietiekami specigs un spejigs, lai stavetu pret, vispirms, vislielakom launumu …

  … BET LUDZU MUSU INTELIGENCE, ATCERATIES TACU KAUT VIENU – PATRIOTISKU UN DROSSIRDIGU – CINITI – KA GUNARU ASTRU … UN VINA VEIKUMU … !!!

  … Patiesiba IR , ka Eiropas politiskai elitei vel pastav maz no Eiropas demokratiskam tradicijam … TAM kuras var atrast tikai nacionalas pagrides, jo tie tiek NOSPIESTI UN NORIETI PATEICOTIES EIROPAS (UN SOBRID VEL SPECIFISKI LIELAKAI TIESAI NO BALTIESU) ZOMBETAS INTELIGENCES IEILGSTOSAI PAKLAUTIBAI DARVINISMAM (KAPITALISTISKA IMPERIALISMA PAVEIDU IETVAROS) UN MARKSISMA (KOMUNISMA …) UN sodienas to transformeta KRIMINALI VADITA GLOBALISMA, kas ar viltu aizsegu no LIBERALISMA TRANSFORMETAM vertibam ZOMBE talak IZMANTOJOT VEL VECAS PAAUDZES IZMANTOJAMOS ELITES IDIOTUS … kuriem tadejadi … trukst vajadzigas moralas pamatvertibas – latviski tikumibas – tas, no senas un sur tur vel palikusas vesturiskas VECAS EIROPAS etiskas un moralas dzives zinas …

 6. Kas vainīgs – tas arī bailīgs!

 7. Ar viena krievijas kanāla “Dožģj” pievienošana TV beezmaksas pakai dotu vairāk labumā, kā desmīt jauni Eiropā vai Latvijā izveidoti kanāli krievu valodā.

 8. Protams! Viens kanāls maz ko spēs, ja to neredzēs Krievijā. Ja tas būs brīvi pieejams, lietas mainīsies. Mums gan, pašiem stiprināt raidījumus krieviski ir dumība, jo tā tikai vairojam divvalodību! Drīz jau viņiem lugas, koncertus u.t.t. veidosim, lai tik krievvalodīgajiem būtu šeit patīkama dzīvošana!

 9. Krievu valodā ir pieejama Amerikas balss,Brīvība,Ukrainas radio uct.Vajadzīgs ir propogandas kanāls krievu un arī latviešu valodā FM diapazonā,tur ir tikai tizlā mini propoganda latviešu valodā un Kremļa propogandas lielgabali.

 10. Trāpīgi teikts! Vienīgi krievu tauta irlielākoties nozombēta jau no1917.gada un ar savu fašistisko diktatoru viņiem pašiem būs jātiek galā.

 11. Mēs uztaisām maksās televīzijas kanālus un brīnāmies, kāpēc tie Latvijā ( sevišķi pierobežas novados) dzīvojošie krievi un latvieši skatās tos Krievijas TV kanālus, ko var uztvert bez maksas. Kas pie tā vainīgs? Nu protams, krievi! Kāpēc viņi, draņķi tādi, arī nepiespiež TV skatītājiem pirkt dekoderus, abonēt Viasatus, maksāt par televīzijas skatīšanos????!!!! Tas nav godīgi! Tā ir propoganda! Tas neatbilst demokrātijas principiem! Pret to ir jācīnās!

 12. Vai tad ASV mums kaimiņvalsts??? Viņu plikie un filmas par apenīšu krāsu un dibeniem tiešām ir PRETĪGAS!

 13. Uzpūtīgo auto riepu sadur viena nagliņa. Viena krēsla nagliņa saplēš dārgās ”Armani” bikses u.t. t. . Nebūs jau līdzēts, bet būs darīts un ja labi darīts tad arī būs. Pārējās nedarīšanai ir atrunas…

Draugiem Facebook Twitter Google+