×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

98 gadu vecumā miris komisārs Lasārs – aktieris Džordžs Geinss

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Džordžs Geinss komisāra Lasāra lomā.

98 gadu vecumā miris aktieris Džordžs Geinss (16.05.1917 – 15.02.2016), kuru vislabāk pazīstam kā komisāru Ēriku Lasāru no komēdijas “Policijas akadēmija”, ziņo “Variety”.

Geinsa īstais uzvārds ir Jongejans – viņš dzimis 1917. gadā Helsinkos, kas tobrīd vēl bija Krievijas impērijas sastāvdaļa. Viņa māte bija krievu māksliniece Ija de Geja (vēlāk lēdija Ebdija; viņas senčos ir arī francūži un poļi), tēvs – nīderlandiešu uzņēmējs Gerits Jongejans.

Džordžs Jongejans studēja Lozannā un Milānā, turklāt studēja mūziku, kļuva par lielisku operdziedātāju, dziedāja pirmo basu Strasbūras, Parīzes, Ņujorkas operā, 30. gadu vidū debitēja Brodveja mūziklos un arī dramatiskās izrādēs. 2. Pasaules kara laikā dienēja britu flotē.

Uzvārdu Geinss pieņēma īsi pirms kara, pēc pārcelšanās uz ASV, kur pret cilvēkiem ar “sarežģītiem” uzvārdiem mēdza izturēties aizdomīgi.

Kino karjera Geinsam sākās tikai 20. gadsimta 60. gados, kopumā piedalījies 35 filmās. Kritiķi atzīmē – kaut gan Geinsu praktiski visi kinoskatītāji pazina pēc sejas, tikai viņa vārdu parasti neiegaumēja un īstu slavu Geinss neieguva.

Māksliniekam palika sieva – arī aktrise Elina Enna Maklīrija, meita, mazmeita un divas mazmazmeitas. Dēls gājis bojā avārijā 1989. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+