×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Abi mūsu pludmales dueti astotdaļfinālā

plavinsmedins_vs_168

Vēl pirms astoņiem gadiem latvieši olimpisko pludmales volejbolu vēroja no skatītāju tribīnēm, bet Londonā ir divi mūsu pāri un abi spēlēs astotdaļfinālā. Mārtiņu Pļaviņu un Jāni Šmēdiņu, kā arī Aleksandru Samoilovu un Ruslanu Sorokinu jau tagad varam apsveikt ar labu olimpisko sasniegumu, taču viņi Londonā, protams, negatavojas apstāties.


 

Pirmais brīnums

Grupu turnīra pēdējā spēlē Pļaviņš un Šmēdiņš pieveica spēcīgos Reinderu Numerdoru un Riču Šuilu no Nīderlandes – 2:0 (21:14, 21:18), izcīnot pirmo vietu E grupas komandu kvartetā. Dienu iepriekš Samoilovs izteicās, ka Mārtiņam un Jānim jāpaveic brīnums, lai pieveiktu oranžos, jo līdz šim tas nav izdevies nevienam no Latvijas pludmales volejbola pāriem. Lai to paveiktu, vajadzēja izdomāt kaut ko neierastu, un mūsējie ar treneri Aigaru Birzuli mājas darbu sagatavoja godam – servēja uz augumā garāko Šuilu, lai gan vairums komandu par upuri parasti izvēlas mazāko Numerdoru. Taču šī taktika attaisnojās. Pirmajā setā viegla uzvara, latvieši kontrolēja spēli arī otrajā, bija vadībā ar 14:8, taču holandieši pievilka līdz 15:16. Nākamajā izspēlē strīdīgs tiesneša lēmums neļāva viņiem izlīdzināt rezultātu, un mūsējie nelielo pārsvaru nosargāja.

 

Var cīnīties ar ikvienu

“LA” jau ziņots, ka Samoilovs un Sorokins grupu turnīru pabeidza ar neapstrīdamu zaudējumu divos setos Pasaules kausa izcīņas sezonas reitinga līderiem amerikāņiem Džeikobam Gibam un Šonam Rozentālam.

Ruslans Sorokins: “Viņi šodien bija stiprāki un nospēlēja daudz labāk. Mēs jau no sākuma ļāvām pretiniekiem labi spēlēt, un viņi ieskrējās. Man neizdevās servju uzņemšana, līdz ar to Sašam bija grūti celt, arī uzbrukumā bija grūtāk tikt pie punktiem. Laikam šī vienkārši bija slikta diena – tā gadās. Amerikāņi ir lieliskā formā, visu sezonu faktiski turas pirmajā vietā reitingā. Ja viņiem ļauj spēlēt, tad nav nekādas iespējas. Cerams, ka tāda spēle vairs neatkārtosies. Jāaizmirst šī diena un jāgatavojas turpinājumam. Cerams, ka ar šiem amerikāņiem vēl satiksimies Londonā, lai varētu revanšēties. Ir arī neērtie pretinieki – otri amerikāņi Dālhauzers un Rodžerss, taču, ja grib augstu vietu, jāuzvar jebkuri pretinieki. Varam cīnīties ar visiem, tikai pašiem jāspēlē labāk.”

Samoilovs un Sorokins bija viena no divām komandām ar trešo vietu grupas turnīrā, kuras automātiski iekļuva astotdaļfinālā. Pārējās četras vakar ap pusnakti sadalīja vēl divas ceļazīmes, un pēc tam notika astotdaļfināla pāru izloze, kurā grupu uzvarētāji, tātad arī Pļaviņš un Šmēdiņš, bija izsēto vidū. Pēc turnīra reglamenta izpētes kļuva skaidrs, ka Samoilovam un Sorokinam būs jātiekas ar pirmās vietas ieguvējiem C grupā vāciešiem Jūliusu Brinku un Jonasu Rekermanu, kuri olimpiskajā rangā ieņem trešo vietu. Pirmās četras spēles notiks šodien, pārējās četras – rīt.

 

Olimpiskās spēles

PLUDMALES VOLEJBOLS

E grupa

* Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš – Reiners Numerdors/Ričards Šuils (Nīderlande) 2:0 (21:14, 21:18).

Pļaviņš/Šmēdiņš 3 3 6-1 6*

Numerdors/Šuils 3 2 4-3 5

Ernandess/Viljafans 2 0 1-4 2

Erdmans/Matisiks 2 0 1-4 2

 

D grupa

Gibs/Rozentāls 3 2 4-2 5

Fijaleks/Prudels 3 2 5-2 5

Samoilovs/Sorokins 3 2 4-3 5

Čija/Goldšmits 3 0 0-6 3

*Spēles, uzvaras, uzvarēto un zaudēto setu attiecība, punkti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+