×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Āboltiņa barikāžu dalībniekiem pasniedz pateicības rakstus

Foto - LETAFoto - LETA

Pasaulē ir aptuveni 5000 tautu, bet tikai vairāk nekā 200 ir sava valsts, mums sava valsts ir, un tā jāsargā katru dienu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, vakar pasniedzot atzinības rakstus 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem.

 

1991. gada barikāžu muzejā uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētāja savā runā akcentēja, ka visi barikāžu dalībnieki izrādīja lielu varonību.

“Mums sava valsts ir un tā jāsargā katru dienu. Valsts nav tikai Brīvības piemineklis, sarkanbaltsarkanais karogs vai mūsu himna: valsts – tie ir cilvēki,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja. “Varonība bija stāvēt uz barikādēm zinot, ka Lietuvā tikko tanki bija braukuši virsū neapbruņotiem cilvēkiem. Varonīgi bija arī tie cilvēki, kas vārīja zupu, nesa sviestmaizes, vienkārši ar labu vārdu nāca uzmundrināt tos, kas salā sēdēja pie ugunskuriem, jo zināja – ienaidnieks, kas grib mums atņemt valsti, var būt nežēlīgs. Jūs arī zinājāt, ka tas var maksāt dzīvību, un bija arī cilvēki, kuri ar savu dzīvību samaksāja.

Man bieži jautā – kā jūs domājat, ja šodien nāktu tanki, gribot atņemt mūsu valsti, vai cilvēki vēlreiz ietu? Es atbildu ar pilnu pārliecību – jā, ietu. Tajā brīdī, kad kāds gribētu atņemt to, kas mums ir pats svarīgākais, mēs visi kopā ietu un sargātu, lai kāda būtu mūsu attieksme, iekšējie strīdi un nesaprašanās,” klātesošajiem sacīja S. Āboltiņa.

Pateicības rakstu pasniegšanas tradīcija aizsākta 21. augustā – dienā, kurā pirms 21 gada beidzās Latvijas Republikas “de facto” neatkarības atjaunošana. Vairāk nekā 
30 000 barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien pieaugošo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, barikāžu piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+