×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Āboltiņa: ja Latvija neizstāsies no ES, mēs tomēr būsim spiesti uzņemt bēgļus (35)

Foto: LETAFoto: LETA

Ja Latvija neizstāsies no Eiropas Savienības (ES), mēs tomēr būsim spiesti uzņemt bēgļus, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja partijas “Vienotība” vadītāja Solvita Āboltiņa.

Kā labo piemēru bēgļu jautājumā viņa minēja kaimiņvalsti Igauniju, kas “demonstrē pragmatisku politiku” un, atšķirībā no Latvijas, neiebilst pret bēgļu uzņemšanu.

Āboltiņa pauda, ka Latvijā koalīcijas partijas jau trīs gadus pirms Saeimas vēlēšanām vairāk domā par sava elektorāta iespējamo reakciju, nevis valstī risināmiem jautājumiem.

Vienlaikus viņa noliedza, ka bēgļu jautājums varētu izraisīt valdības krišanu.

Latvija ir vienīgā valsts ES, kas nav piekritusi papildu bēgļu sadalei, liecina amatpersonu paustais. Koalīcijas vadošā partija “Vienotība” brīdinājusi par sekām šādai situācijai, norādot, ka tas var atstāt ietekmi uz Latvijas ekonomiku un drošību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien paziņoja, ka pirmdien un otrdien politiskās partijas tiek aicinātas uz sarunām par bēgļu jautājumu.

Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļu. Savukārt EK prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, savā runā Eiropas Parlamentā paziņoja Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Āboltiņa pauda, ka Latvijā koalīcijas partijas jau trīs gadus pirms Saeimas vēlēšanām vairāk domā par sava elektorāta iespējamo reakciju, nevis valstī risināmiem jautājumiem.

  Āboltiņa izliekas nesaprotam, ka elektorāts ir Saeimas deputātu darba devējs, un ievēlētajiem deputātiem jārespektē savu darba devēju griba. Satversmē ir ierakstīts, ka suverēnā vara pieder tautai, tāpēc kaunināšana par partiju domāšanu par elektorāta iespējamo reakciju liecina par viņas augstprātību pret vēlētājiem. Par to jau viņa tika sodīta un nonāca Saeimā visai apšaubāmā veidā. Viņai kā bijušajai Saeimas spīkerei izteikt tādus pārmetunus galīgi neklātos.

 2. Ja kāds savu nevarēšanu piesedz ar atrunu par ES vadītāju spiedienu ,maldi ! LATVIJAS nostāja ir IDENTISKA -ČEHJAS , POLIJAS<UNGĀRIJAS <SLOVĀKIJAS< GRIEĶIJAS ,domājams te piebiedrojas SPĀNIJA ,PORTUGĀLE , Klusu atbalsta ŠVEICE <AUSTRIJA , ja diktāts un UZSPIEŠAN turpinās tad nu neēsam īstā vietā ! Jadara viss lai 2017 gadā mēs balsotu par IZSTĀŠANOS no ES ! Jo ātrāk ,jo labāk !

 3. Jā,jā,ka tik neizslēdz tikai…Lielvalstu pretstāvēšanā pat izstāties neļaus!Tā,ka Solvita,beidz muldēt un kārt nodevības makaronus tautai uz ausīm!

 4. Šāds caurumains maiss ar nosaukumu “Eiropas Savienība” Latvijai tiešām neder!

 5. Diemžēl,Latvija nav vienīgā ES dalībvalsts,kura nav piekritusi papildu bēgļu sadalei! Kategoriski pret papildu patvēruma meklētāju uzņemšanu iebilst arī Čehijas,Slovākijas,Ungārijas,Polijas un Rumānijas valdības! Vairāk migrantu neuzņems arī Bulgārija,kura jau ir uzņēmusi 50.000!

 6. Kamēr nav atcelts 5.p., viņiem ir jāsargā, bet no ielaisto bēgļu teroraktiem gan nesargās – tieciet paši galā! Diezgan liekulīgi – iznāk, ka sargā nevis mieru, bet nemierus. Ar 250 svešiem palicējiem pietiek, bet caurbraucējus nevajag.

 7. .. vāvuļo atkal! Kangara dvēsele!

 8. es domāju ka ES un NATO mūs galīgi nesargā, ja kas notiktu (nedod Dievs) tad viņi pazustu kā rīta rasa , par 2 000 000 kam nekā nav neviens cits kā paši necīnīsies, ar solijumiem jau var barot bet visu izšķir reāla situācija, vēsturē ir pietiekami daudz piemēru

 9. Esam nokļuvuši no krievu jūga,ES jūgā….likvidējot rūpniecību,piensaimniecību,cūkkopību….viss tiek griezts,samazināts,vienīgi nodokļi aug…….Tiešām varbūt mums jāizstājas no ES…..?!?

 10. Āboltiņa sāk runāt par izstāšanos no ES. ATBALSTU!

 11. gudrāks par Āboltiņu Atbildēt

  Latvijai ir jāveido kopīgs bloks ar citām ES valstīm, kuras ir pret šo NELEGĀLO IMIGRANTU uzņemšanu.
  Mēs neiestājāmies Savienībā, kurai nav ārējas robežas.

 12. Tas nozīmē tikai to, ka Latvijai IR jāizstājas no ES. Jo, kad mēs 2004.gadā stājāmies ES, mūs neviens nebrīdināja, ka ES tiks pārvērsta par Āfrikas valstu savienību.

 13. Aivars>ivars graudums Atbildēt

  Kā lasām Horvātijas laikraksta “Večernji list” 11.septembra numurā,islāmisti JAU vervē karotājus no gados jaunajiem bēgļiem,kas ieradušies bez ģimenēm, ne tikai Vācijas bēgļu nometnēs,bet pat Minhenes centrālajā dzelzceļa stacijā.Līdzīga situācija novērota arī Ziemeļreinas reģionā,kur islāmisti uzdodas par humanitārās akcijas pārstāvjiem.” Skat.”Teroristi regrutiraju mlade izbjeglice po kampovima u Njemačkoj”,Večernji list,11.09.2015. Ivars graudums grib ievest islāmistu teroristus arī Latvijā? Vienā ziņā tomēr Grauduma kungam taisnība: godīgi,jau pēc Kalvīša, tika samazinātas pat tās pensijas,kas bija mazākas par iztikas minimumu,neaizmirstot vēl apcirpt desmit latu ģimenes valsts pabalstu.Godīgi tika samazināts pat no 40 līdz 35 latiem garantētais minimālais ienākums un no 90 līdz 75 latiem nealiekamais minimums.Godīgi neesam tikuši joprojām pat pie ES valstu ienākuma nodokļa pēc maksātspējas principa un samazinātas 7% PVN likmes pamatpārtikai,obligātās veselības apdrošināšanas un bezmaksas augstākās izglītības valsts augstskolās kā,piemēram,Vācijā! Viss godīgi! Pat runājot par aizsardzību-jau Vācija sāk pārmest Eiropas Komisijai par ES ārējo robežu neaizsargāšanu!!! Taču,Ivars Graudums,laikam sen nav lasījis pat vācu avīzes un par to nemaz neko nezina??! Nav saprotams arī,kāpēc Grauduma kungs nerosina Latvijas veiksmes stāstu realizēt arī Vācijā?

  • Negribu ar Aivaru striideeties, bet skaidrs ir, ka valsts var izdot tikai tik daudz naudas, cik valsts ienjem. Un kautgan neesmu paaraak liels vaacieshu draugs, es zinu, ka vaacieshi 50 gadus straadaaja uznjeemiigi, rosiigi, veiksmiigi un produktiivi. Taadeelj vinju zemee ir labklaajiiba. Labklaajiibu neviens tautai ar karoti nebaazh mutee!

 14. Viktors Avotiņš: Bēgļi vai sirotaju armija? Atbildēt

  Pirmdien un otrdien prezidents centīsies NA un ZZS pārliecināt piekrist kārtējai Junkera kvotai?

 15. Un kas tad jūs tā spiež? Atbildēt

  Neesam jau vienīgie! Eiropas komisijas ieceri pārdalīt pa Eiropas Savienības dalībvalstīm vēl 120.000 nelegālo imigrantu kategoriski noraida arī Ungārija,Polija,Čehija,Slovākija un Rumānija!

  • kā tev nav kauna atmaskot politiķu melus Atbildēt

   musu politiķi taču stāsta ke esam vienigie, ka esam nonākuši politiskā izolācijā , ka pārejie nesapratīs mūs kā vienigos izlēcejus….. centrāltirgus sievas jau ari notic jo neko citu nelasa neklausās, bet pārejie taču mucā nedzivo un melus redz

 16. piespiedu lauliba nez vai izdosies, jo abas puses ir pret, ne mes gribam uzņemt, ne viņi te grib palikt. lai izpilditu ” junkera plānu” mums nāksies cietumu bēgļiem celt lai ar varu viņus te noturētu

 17. tad stājamies ārā! nafig mums eirostāna ar viņud žihādistiem! muhameds junkers uzvedas kā ES karalis, vispirms atver robežas, salaiž iekšā noziedzniekus, tad dalībvalstīm spiež viņus uzturēt! vai tā ir demokrātija? tā ir islāma diktatūra!

 18. Nebūs ES,būs nasha Russia,viens pīpis,gan ES,gan Krievijā,visur bardaks.

 19. Tā ir politiķu kļūda,muļļāties uz vietas,kad ir jāskaita,ka bēgļi jau ir klāt.Nu ir,bet ,kur var iegādāties arābu -latviešu vārdnīcas? Kur sagatavota darba fronte,dzīvojamie vagoniņi,kas gatavo virtuves,sirdsmājiņas,piebraucamos ceļus,kas “velk”elektrību un ,kā ar darbarīkiem:šujmašīnām,veļas automātiem,lāpstām u.c.?

 20. Latvijaa jau ir pietiekami daudz beeglju ar kuriem jau ir jaareekjinas!

 21. Un kāda jēga no tās ES,vienas problēmas. Tāpat nekāda labuma nav notās ES,kā dzīvojam nabadzībā ,tā dzīvojam. Mums tik stāsta Es aizdeva naudu,kur tad viņa ir ? Vairāk kā 60 % dzīvo trūcīgi (toties parādas daži miljonāri),visu likvidējam pēc Briseles pavēles,visu laiku dzirdam tur kvoti,tur kvoti,to drīks audzēt ,to nedrīkst. Mūs te baida,ja neņemsiet bēgļus tad vairs nelidināsies NATO lidmašīnas. Nu un tad lido viņas vai nelido ,tāpat Krievijas kara kuģi un lidmašīnas katru nedēļu ir pie robežām-tad kāda jēga,. Vienīgi kam ir tā ES ,tad bankām un dažiem ”tautas kalpiem “,bet pārējiem tas pats kas sunim krūšu kabata.

Draugiem Facebook Twitter Google+