Praktiski
Rokdarbi

Adīsim pirmos zābaciņus mazulim. FOTOPAMĀCĪBA0

Foto – Daira Timoško

Kā jāada pirmie zābaciņi zīdainim? MODRA Gulbenē

Kaut sintētiskā dzija (poliesters, poliakrils, elastāns u.c.) parasti ir mīksta, maiga un košos toņos, jaciņas, cepurītes un zeķītes mazulim ieteicams adīt no dabīgās dzijas, kur sintētikas piejaukums nepārsniedz 30 procentu. Bērnu apģērba adīšanai ir pieejama īpaši apstrādāta, attīrīta vilnas dzija, kas labi pacieš biežu mazgāšanu augstā temperatūrā un neveļas.

Materiāli

Lai noadītu zābaciņus līdz 3 mēnešus vecam mazulim, vajag aptuveni 50 g vidēji rupjas dabīga materiāla dzijas (75% vilnas un 25% poliamīda vai 70% merīno vilnas un 30% akrila, vai kāda cita maziem bērniem piemērota dzija) un 3.–3,5. numura adāmadatu komplekts.

Darba gaita

Zābaciņus ada rievotajā adījumā – gan turpejošo, gan atpakaļejošo kārtu labiski. Stilbiņu ada pa apli – viena kārta labiski, viena kārta kreiliski.

1. Sāk adīt pēdiņu. Uzmet 9 valdziņus un rievotā adījumā ada 34 kārtas jeb 17 rieviņas.

2. Pēdiņas abās sānu malās uzņem 17 valdziņus, bet pēdiņas abos galos – 9 valdziņus.

3. Turpina adīt ar piecām adāmadatām pa apli rievoto adījumu (viena rinda labiski, viena kreiliski). Noada 3 cm jeb 13 kārtas (6 rieviņas).

4. Veidojot pēdas virspusi, ada tikai deviņus gala valdziņus labiski turp un atpakaļ. Katras kārtas beigās pieņem vienu valdziņu no blakusadatas un saada labiski, bet kreisajā pusē – kreiliski, līdz uz visām adatām paliek 9 valdziņi, kopā 36 valdziņi.

5. Stilbiņu ada pa apli rievotā adījumā 27 kārtas (13 rieviņas), pēc tam nobeigumā astoņas rindas kreiliski. Pēdējo rindu norauc, saadot pa diviem valdziņiem līdz rindas beigām.

6. Aukliņu tamborē ar gaisa cilpiņām vai novij divas aptuveni 50 cm garas aukliņas un iever zābaciņā.

Adījuma, apraksta un foto autore: Daira Timoško

LA.lv