Latvijā
Sabiedrība

Adopcijai uz ārvalstīm izsniedz 120 atļaujas 16

Foto – LETA

Labklājības ministrijas apkoptā informācija liecina, ka 2016. gadā Latvijā adoptēti 127 bērni, kas ir viens no lielākajiem rādītājiem pēdējo desmit gadu laikā. Savukārt adopcijai uz ārvalstīm izsniegtas 120 atļaujas.

Kopumā redzama pozitīva iezīme, jo pēdējo piecu gadu laikā 2016. gadā pirmo reizi Latvijā adoptēto bērnu skaits pārsniedz uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaitu, norāda ministrija.

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver: „Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā ir būtiski mainījusies attieksme un izpratne par adopciju. Jūtami uzlabojies sabiedrības kopējais viedoklis un atbalsts bērniem, kuri atrodas ārpusģimenes aprūpē un kuriem nepieciešama pastāvīga ģimene. Adopcijā primārais un izšķirošais ir bērna labklājība, bērna tiesības un arī bērna viedoklis, ko nedrīkst aizmirst. Lai bērna un vecāku attiecības jau sākumā būtu vērstas uz sadarbību, lēmumam par adopciju jābūt ne tikai emocionālam, bet arī rūpīgi izsvērtam un racionālam.”

Statistika liecina, ka adoptētāji Latvijā ir gatavi adoptēt arī vairākus vienas ģimenes bērnus, kā arī bērnus pirmsskolas vecumā. 2016. gadā divus vienas ģimenes bērnus adoptēja 13 ģimenes, kas ir par piecām ģimenēm vairāk nekā 2015. gadā. Savukārt viena ģimene adoptēja trīs vienas ģimenes bērnus. 2016. gadā 19 ģimenes adoptēja 22 bērnus, kuri bija pirmsskolas vecumā.

LA.lv