Pasaulē
Eiropa

VIDEO: Ko paredz breksita vienošanās0

FOTO: Reuters/LETA/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) 27 dalībvalstu līderi ceturtdien samitā apstiprinājuši no rīta panākto breksita vienošanos.

ES līderi apstiprinājuši izstāšanās vienošanos un rekomendāciju Eiropas Parlamentam to apstiprināt, teikts samita paziņojumā.

Viņi arī apstiprinājuši to pavadošo politisko deklarāciju, kurā izteiktas kopīgas ambīcijas nākotnes attiecībās.

Paziņojumā bloka līderi aicina ES institūcijas spert soļus, lai nodrošinātu vienošanās izpildi no 1.novembra.

Vienlaikus ES līderi uzsvēra, ka vēlas “nākotnē iespējami ciešas partnerattiecības ar Apvienoto Karalisti”.

SKATIETIES PILNU PRESES KONFERENCI:

Vēlāk preses konferenci sniedza arī Boriss Džonsons, kuram jautāja, kas viņam liek domāt, ka šoreiz izdosies vienošanai gūt atbalstu Lielbritānijā.

“Es esmu ļoti pārliecināts, ka tad, kad mani kolēģi parlamentā izskatīs šo vienošanos, viņi gribēs balsot par to sestdien un sekojošajās dienās,” reportieriem Briselē pavēstīja Džonsons.

Kā ziņots, Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons ceturtdien paziņoja, ka beidzot panākta breksita vienošanās.

Tomēr Lielbritānijas opozīcijas partijas – leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu Nacionālā partija – ceturtdien norādīja, ka jauno vienošanos neatbalstīs.

Saistītie raksti

Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija, no kuras ir atkarīgs konservatīvo valdības vairākums parlamentā, paziņojusi, ka tā nespēj atbalstīt panākto vienošanos.

Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti ceturtdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsoja par parlamenta sēdes rīkošanu šajā sestdienā, lai apspriestu valdības jauno breksita vienošanos ar ES.

Ko paredz jaunā vienošanās?

Par vienošanās punktiem skatieties LTV “Panorāmas” sižetā:

LA.lv