×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Aicina balsot par sev tīkamāko kolekcijas eiro monētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā kolekcijas eiro monēta, ko 204. gadā laida klajā LB, veltīta Ainažu jūrskolai.

No 3. līdz 24. martam Kultūras informācijas sistēmu centrs (KIS) aicina balsot par Gada monētu un piedalīties konkursā par monētu mākslu, LA.lv pastāstīja KIS sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Elsberga.

Balsošanas laikā Latvijas Banka sadarbībā ar sabiedrību Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centru piedāvā bibliotēku apmeklētājiem pārbaudīt savas zināšanas par monētu mākslu erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” latvisko vērtību krātuvē internetā letonika.lv , paskaidroja Elsberga.

Atgādinām, ka 2014. gadā Latvijas Banka laidusi klajā sešas kolekcijas monētas – “Ainažu jūrskola”, “Baltā grāmata”, “Baltijas ceļš”, “Vecais Stenders”, “Gadskārtu monēta”, “Kurzemes baroks”.

Elsberga stāsta, ka nobalsot par sev mīļāko no sešām monētām jau sākot no 3. marta varēs Latvijas Bankas mājas lapā www.bank.lv , savukārt, lai piedalītos erudīcijas spēlē, jādodas uz tuvāko bibliotēku un tīmekļa vietnē www.letonika.lv jāklikšķina uz saites “Spēle”, kas aizvedīs uz spēles jautājumiem par Latvijas Bankas izdotajām kolekcijas monētām un tajās atspoguļotajām vērtībām – ievērojamām personībām, kultūras pieminekļiem, mākslas un literatūras darbiem, vēsturiskiem notikumiem un mūsu tautas simboliem. Atbildes uz jautājumiem būs atrodamas letonika.lv resursos vai Latvijas Bankas mājas lapā. Sīkāku informāciju par spēli un tās noteikumiem varēs iegūt spēles nolikumā vai jautājot bibliotekārei. Erudīcijas spēle līdz ar balsošanu par Gada monētu noslēgsies 24. martā.

Erudīcijas spēlē sacensība notiks individuālajā un bibliotēku līmenī, skaidroja Elsberga: “Bibliotēku apmeklētāji varēs sacensties, mēģinot atrast pareizās atbildes uz visiem spēles jautājumiem, tādējādi iesaistoties cīņā par balvām, savukārt bibliotēkas tiks vērtētas pēc aktivitātes. Sekmīgākie spēles dalībnieki un aktīvākās bibliotēkas saņems Latvijas Bankas un sabiedrības Tilde sarūpētās balvas, kuras tiks pasniegtas Gada monētas noslēguma pasākumā 28. aprīlī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+