×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Aicina citām acīm paraudzīties uz cilvēces attīstību

Trešdien, 20. aprīlī plkst. 18.30 Rīgas NVO namā Laimdotas ielā 42 tiks atklāta ceļotāja un zaļā dzīvesveida veicinātāja Igo Midrijāņa veidotā mājaslapa “Būtiskas Pārmaiņas XXI gadsimtā un pilnvērtīga attīstība”.

Autors norāda, ka mājaslapai ir vairāk nekā desmit mērķgrupas, katrai no kurām tajā veltītas atsevišķas jomas. “Visvairāk gaidīti pārmaiņu aģenti, atmodas tuvinātāji, tie, kam sirds sāp par to, kas notiks ar Latviju. Arī vecāki un izglītotāji, kam rūp jaunās paaudzes sagatavošana situācijai, kas var būtiski atšķirties no tagadējās, zaļie – ilgi turpināties spējīgas attīstības idejas bīdītāji, cilvēki, kas risinājumu meklē garīgajā… Tajā ir arī citāds skats uz kristietību gan tiem, kas to nepieņem, gan tās sekotājiem,” pauda Midrijānis.

Mājaslapas saturs ir tapis padsmit gadu garumā pētījumu rezultātā, tās centrā ir Latvijas, latviešu tautas liktenis.

Kāpēc par ilgtermiņa pārmaiņām jādomā? Autors uzskata, ka patlaban nav iespējams izstrādāt un īstenot ilgtspējīgas attīstības programmu un to īstenot, jo – XXI gadsimtā būs daudz pārmaiņu, ko pašreiz nevar paredzēt, kas nav pašreizējo procesu turpinājums. Tāpat kopš 1987.gada, lai gan pieņemti daudzi lēmumi, cilvēces darbība vēl vairāk pārsniegusi Zemes ekosistēmas robežas, informēšana, bailes no sekām, kā sākotnēji bija cerēts, nav nesušas vēlamo pagriezienu, bet nekad cilvēces vēsturē nav sekmīgi izstrādāta un ilgtermiņā īstenota mērķtiecīga sabiedrības pārveides programma, tādēļ pārmaiņu aģentiem un citām mērķgrupām jau tagad jāgatavojas ietekmēt zināmos, nojaušamos un neparedzamos draudus vai piemēroties tiem, uzskata Midrijānis.

“Atmoda būs iespējama, ja novelsim baļķi no durvīm, pa kurām Dievs nevar ienākt, lai svētītu Latviju. Jānotiek salīdzināšanās par attieksmi pret Latviju un latviskumu, savu valsti un kaimiņu, ar citādi ticīgo, kas vēlas tos pašus ideālus, kā tu Latvijai. Atmoda būs iespējama, ja izkāpsim no ierakumiem, un “it kā pretiniekā” ieraudzīsim sabiedroto,” skaidro autors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+