×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Aicina pieminēt Rumbulas traģēdijas gadadienu (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Ar vairāk nekā 300 personu parakstītu vēstuli iedzīvotāji 30.novembrī plkst.18 aicināti pie Brīvības pieminekļa pieminēt Rumbulas traģēdijas 75. gadadienu.

Kā aģentūru LETA informēja vēsturnieks Kaspars Zellis, 1941.gada 30.novembrī un 8.decembrī nacistu okupētajā Rīgā notika tā dēvētās Rumbulas akcijas – lielākā civiliedzīvotāju masu slepkavība Latvijas vēsturē. Toreiz tika nošauti 25 000 Latvijas pilsoņu.

Vēstulē uzsvērts, ka Rumbulas traģēdija ir jāatceras, lai godinātu bojāgājušo līdzcilvēku piemiņu un lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos. “Atcerēsimies, ka tās bija svešas varas, kas sadalīja Latvijas iedzīvotājus “mūsējos” un “citos”. Mūsu pienākums ir šo dalījumu beigt – tas vajadzīgs ne tikai mums, bet arī nākamajām Latvijas paaudzēm,” teikts vairāk nekā 300 cilvēku parakstītā aicinājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vergi un vergturi, strādnieki un uzņēmēji – materiālistu iemīļots veids, kā cilvēku sabiedrību dalīt šķirās
  un tad pretstatīt vienu otrai. Galvenais cēlonis šādam dalījumam – cilvēku materiālā nevienlīdzība. Galvenā metode tās novēršanai – naida kultivēšana starp šīm šķirām un vardarbība, strādnieku šķirai slepkavojot iedomāto apspiedēju šķiru, atņemot tai ražošanas līdzekļus, tos sabiedriskojot un pārņemot valsts varu. Lūk, jums arī visa marksisma ideoloģijas ābece. Te jums, kā pārliecinātam marksistam jāuzdod 2 jautājumi: 1.lai risinātu materiālās nevienlīdzības problēmu, vai cilvēku slepkavošana sabiedrībā ir attaisnojama, un 2. vai vardarbība un vienas šķiras diktatūra ir vienīgais veids, kā risināt šo problēmu? Jums nebūs jāatbild, jo pasaules prakse jau ir atbildējusi uz šiem jautājumiem. Tā ir Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstu pieredze, kurā bez šim Marksa dogmām – vardarbības, cilvēku slepkavošanas un diktatūras – VISAI sabiedrībai (tajā skaitā arī strādniekiem) tiek nodrošināts cilvēka dzīvei cienīgs dzīves līmenis, arī materiālā nodrošinātība, tiesības un brīvības. Marksisms kultivēja naidu un vardarbību sabiedrībā un ar visu to nebija spējīgs šo nevienlīdzību atrisināt, tāpēc tas arī atrodas vēstures mēslainē, jo 21. gs. sabiedrība šādu problēmas risinājuma ceļu ir pilnībā noraidījusi. Vienīgi daži cilvēki nekādi nevar tik vaļā no šīm dogmām, bet tā jau ir viņu pašu problēma.

 2. Labi gan , ka mēs nabaga ebrējiņus paglābām no vācu nacisteļu zemcilvēkiem, šiem ģermāneļu žurkām .Svarīgi tagad ir sodīt rotšildatkritumus, šīs zaglīgās volstrītas salašņas.

 3. LA, KUR MANS KOMENTS?

 4. Jāatceras ir ne tikai genocīda upuri , bet ir jāanalizē arī cēloņi, kas visu to radīja. Un šie pirmcēloņi ir meklējami marksismā, tās ideoloģijā, kura pretnostatīja un sanaidoja dažādās sociālas grupas sabiedrībā. Markss pretnostatīja un sakūdīja strādniekus pret uzņēmējiem un šis savstarpēji uzkurinātais naids un neiecietība Eiropas valstīs Krievijā un Vācijā dzemdēja sociālisma un nacionālsociālisma sistēmas, kuras beidzās ar pasaulē nepieredzētu asins izliešanu – 2. pasaules karu. Tāpēc nedrīkst pieļaut, ka profesori kabinetos sēžot pie galda atkal rada jaunas ideoloģijas, kuras balstītas uz cilvēku pretnostatīšanu, sanaidošanu un varmācību, jo esam dzīvē pārliecinājušies, ka marksistu iecerētā “paradīze” zemes virsū izpalika, bet tās vietā pasaulē tika sarīkota vienīgi kārtīga asinspirts. Tas nu būtu kārtīgi jāiegaumē valstīm un jaunu ideoloģiju sacerētājiem un sludinātājiem.

  • Prātīgi vārdi un laikā, kad ir cilvēki Latvijā, kas nekautrējas šeit dzīvot un tajā pat laikā sludināt jaunas ” paradīzes” uz citu tautu rēķina, viena cilvēku apmuļķosanas reliģija nomaina CITA, vēl ” saulaināka”, vajag jaunus dzimtcilvēkus!

  • Tālā senatnē Romas impērijā vergu vadonis Spartaks , K.Marksa darbus nestudējis, sanaidojās ar vergturiem un sāka karu pret apspiedējiem.Vēsturē tādu piemēru ir daudz ,pēdējais F.Kastro revolūcija Kubā arī bija vēsturiska nepieciešamība , cēlonis bija tās sabiedrības krasā noslāņošanās ,vergi cukurniedru plantācijās F.Kastro vadībā gāza bagātībā slīkstošo plantatoru varu. Tajā laikā Kuba bija faktiski ASV kolonija ,kur bagāti amerikāņi izklaidējās bordeļos,kazino zālēs, ērti jutās narkobaroni,prostitūtas ,narkomāni,ofšoru saimnieki un citas padibenes. Tam visam vēl būs turpinājums ,cerams ka visas iesaistītās puses būs kaut ko mācījušies.

  • Valdi! Tu raksti kā no mankurtu vēstures mācību grāmatas, kādas pārsvarā ir atrodamas par vēstures tēmu. Ne tikai senākajos, bet vēl jo vairāk jaunākajos izdevumos!
   Pēc būtības. Ja mēs sakām A, būtu jāpasaka arī B!
   Būtiskākais jautājums visā šajā aspektā – KAS BIJA PRIMĀRAIS, KAS SEKUNDĀRAIS! Nedrīkst lietas izraut no konteksta un skatīt šauri atsevišķi!
   No tevis rakstītā izriet, ka MARKS BIJA KAUT KĀDS PASLIMS IDEOLOGS, KURA TEORIJA SANAIDOJA SABIEDRĪBU!!!
   Tas pēc būtības ir pilnīgi un absolūti nepareizi!
   PRIMĀRAIS BIJA FAKTS, KA IMPĒRIJĀS UN VALSTĪS, NESKATOTIES uz cilvēku apziņas celšanos LIELĀKAS DAĻAS CILVĒKU STĀVOKLIS BIJA NOŽĒLOJAMS, DRAUSMĪGS, neskatoties uz dažādu pseido vēsturnieku centieniem pierādīt pretējo!!! Tā bija sabiedrības attiecību maiņa no vergturu, dzimtcilvēku sabiedrības uz citu formu, bet pēc būtības tas nebija jautājums par Cilvēces nonākšanu pie kaut kāda vispārēja konsensusa aiz līdzcietības (vēsturē nekas uz šīs nots pamata pietiekoši nozīmīgs nav noticis)! Tā valdošo bija vēlme saglabāt varu, palielināt ekspluatācijas iespējas un tās efektivitāti!
   Tas bija tā sauktās Industriālās revolūcijas pirmsākums, kas bija kā galvenais faktors un bīdītājspēks. Tam tika pakļauti pārējie.
   Un Marksa – Engelsa teoriju pirmsākums ir meklējams arī citos tā laikmeta domātājos ar PIETIEKOŠI ATTĪSTĪTU SIRDSAPZIŅU!!!
   Visu šo teoriju galvenais pirmcēlonis bija ABSOLŪTI KATASTROFĀLAIS STRĀDNIEKU STĀVOKLIS, PILNĪGA BEZTIESĪBA!
   Izglītotiem, ar CILVĒCĪBU apveltītiem cilvēkiem, redzot šīs šausmas, beztiesību, absolūtu nabadzību, badu, VĀJPRĀTĪGO PAVERDZINĀŠANAS MEHĀNISMU, milzīgo skaitu sakropļojumus, letālus miesas bojājumus guvušo izveidotajās rūpnīcās, ražotnēs, ostās, pilnīgu šo cietušo beztiesību – neesi spējīgs strādāt- tevi izmet uz ielas kā nederīgu lupatu, AR TO VISU SAISTĪTAJĀM traģēdijām, morāles normu pilnīgu iznīcināšanu zemākajos sabiedrības slāņos, TAS BIJA STIMULS, LAI DOMĀTU, KĀ TURPMĀK SABIEDRĪBA ATTĪSTĪSIES, KĀ BŪTU IESPĒJAMS UZLABOT cilvēku stāvokli!
   TAS (ŠIS VĀJPRĀTĪGAIS STĀVOKLIS UN TĀ IZRAISĪTIE NEMIERI) BIJA PAR IEMESLU un primārais faktors šādu teoriju radīšanai!
   Atcerēsimies, ka Industriālā revolūcija tās epicentros (attīstītājos rūpniecības reģionos, raktuvēs un ostās) bija radījusi KATASTROFĀLU VIDĒJĀ DZĪVES ILGUMA SAMAZINĀŠANOS šo darba ņēmēju vidū!!!
   Lielbritānijā, Skandināvijas valstu reģionā, arī tagadējā ES teritorijā šo cilvēku, kas sastādīja lielāko masu, vidējais dzīves ilgums bija samazinājies līdz 28 gadiem!!!!!!!!!
   Tevis paustais rakurss līdzinās it kā mēs apspriestu cik slikti ir būvēt būves no degošiem materiāliem nepasakot, ka faktiski ugunsnelaimju PIRMCĒLONIS ir personu bari ar nestabilu psihi un piromāna tieksmēm!
   PAGALE BIEŽI VIEN DEG TĀDĒĻ, KA TO KĀDS AIZDEDZINA, BET NEVIS TĀPĒC, KA TĀ IR NO KOKA!
   Minēto ļoti cenšas neizpaust un notušēt mūsdienu rietumu ideologi.
   Ja kāds ir pietiekoši patstāvīgi domājošs un spējīgs neiet tautu iznīcinātāju mankurtu pavadā, tad tas tiks neapšaubāmi noriets visplašākajiem līdzekļiem!
   Tas visnotaļ varētu tikt attiecināts uz plaši norieto Griguli, kura gandrīz vienīgā no Latvijas savulaik iestājās arī pret Stambulas konvenciju, kam, starp citu, ar vardarbību pret sievieti novēršanu bija tikai pastarpināta loma, jo galvenais bija “vilcieniņā” dabūt cauri dažādas CILVĒKA DABU SAMAITĀJOŠAS IDEOLOĢIJAS UN UZLIKT TĀS visiem PAR SAISTOŠĀM!
   Līdzīgi arī ar Griguli saistītajā deklarācijā pielikta klāt it kā cīņa ar terorismu! Faktiski tā ir cīņa ar Asadu un Krieviju, kuri līdztekus Kurdiem vienīgie faktiski vēršas pret islāma valsti. Pārējie nodarbojas ar dažādu teroristisku grupējumu apbruņošanu, pamācīšanu, “vajadzīgo procesu nodrošināšanu”! Tikai tam apakšā ir DZĪVI CILVĒKI!
   IZSKATĀS, KA SIMTIEM TŪKSTOŠU UPURU KĀRTĒJO REIZI IR NIEKS, JA PRETĒJĀ SVARU KAUSĀ IR MILZĪGA NAUDA UN EKONOMISKĀS INTERESES!

 5. Kāpēc kautrējas nosaukt tautības ???

Draugiem Facebook Twitter Google+