×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Aicina pieteikt autordarbus Latvijas Literatūras gada balvai

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs aicina pieteikt 2014.gadā izdotus autordarbus Latvijas Literatūras gada balvai, aģentūrai BNS pavēstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Kauliņa.

Darbi tiks izvērtēti kategorijās “Labākais dzejas darbs”, “Labākais prozas darbs”, “Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem”, “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā” un “Spilgtākā debija literatūrā”. Tiek gaidīti arī pieteikumi kategorijā “Mūža ieguldījums Latvijas rakstniecībā”.

Balvas ekspertu komisijā strādās literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis, dzejnieks Aivars Eipurs, tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, portāla “satori.lv” redaktors un publicists Ilmārs Šlāpins, dzejniece, literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, grāmatu dizainere Rūta Briede, dzejnieks Artis Ostups un literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Lita Silova.

Pieteikumi jāiesniedz Latvijas Literatūras centrā, Rīgā, Pērses ielā 14-8, līdz 2015.gada 2.februārim. Laureāti tiks sumināti Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā 2015.gada 23.aprīlī – Starptautiskajā Pasaules grāmatu dienā.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā. 2001.gadā tika sākta tradīcija ik gadu izvērtēt literāro veikumu un piešķirt balvas literatūrā, kas uzskatāmas par profesionālāko novērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Kopš 2010.gada par balvu rūpējas Latvijas Rakstnieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Literatūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+