×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Aicina šeihus investēt Latvijā

premjers_vk_1

Premjers Valdis Dombrovskis vizītes laikā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) informējis par investīciju iespējām Latvijā un rosinājis risināt vīzu režīmu jautājumu. 


Tikšanās laikā ar AAE ārējās tirdzniecības ministri šeihi Lubni Halidu al Hasimi V. Dombrovskis un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts informējuši par jomām, kurās AAE varētu ieguldīt investīcijas Latvijā, pastāstīja Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke. Kā potenciālās jomas tika minētas industriālā ražošana, transports un loģistika, lauksaimniecība un finanšu sektors. Ministru prezidenta un dažādu jomu Latvijas uzņēmēju delegācijā ir arī “Air Baltic” prezidents Martins Gauss. Viņa vadītā uzņēmuma un investīciju korporācijas “Prudentia” pārstāvji vakar tikās ar AAE nacionālās lidsabiedrības “Etihad Airways” amatpersonām. Šīs tikšanās iemesls bijis iepazīstināt ar Latvijas lidsabiedrību un piedāvāt “Etihad Airways” iespēju iesaistīties “Air Baltic” kā stratēģiskajiem partneriem.

Tiekoties ar AAE premjerministru un Dubaijas monarhu šeihu Mohamedu bin Rašidu al Maktumu, Latvijas premjers rosinājis atrisināt vīzu jautājumu, jo Latvijai tuvākā AAE vēstniecība atrodoties Berlīnē, turklāt AAE neatzīstot nepilsoņu pases. M. Panke sacīja, ka pārrunāts iespējamais bezvīzu režīms starp abām valstīm vai arī iespēja atlidojot aizpildīt vīzas pieteikumu.

 

Vakar arī tika parakstīts līgums starp Latviju un AAE par izvairīšanos no dubultās nodokļu uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem. Ar to plānots veicināt ekonomiskos sakarus, kā arī atvieglot investoru piesaisti.

 

Premjers arī izteicis oficiālu uzaicinājumu AAE ārējās tirdzniecības ministrei un premjeram apmeklēt Latviju, lai padziļināti iepazītos ar investīciju un sadarbības iespējām. Šodien V. Dombrovskis piedalīsies Latvijas un AAE biznesa forumā, bet pēc tam delegācija dosies uz Kataru.

Vizītē uz Vidējiem Austrumiem premjeru pavada 43 uzņēmēju delegācija, kas pārstāv 33 uzņēmumus no izglītības, finanšu, IT, kokapstrādes, transporta un loģistikas, būvniecības un nekustamā īpašuma, enerģētikas, metālapstrādes, pārtikas ražošanas, medicīnas pakalpojumu un citām jomām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+