×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Aicina uz tikšanos ar Knutu Skujenieku

Foto:Timurs SubhankulovsFoto:Timurs Subhankulovs

Otrdien, 9. septembrī, plkst. 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē – 11. stāvā – tikšanās ar dzejnieku un atdzejotāju Knutu Skujenieku, portālam LA.lv pastāstīja LNB sabiedrisko attiecibu speciālists Augusts Zilberts.

Kopš 2009. gada dzejnieks K. Skujenieks LNB ir dāvinājis plašu savu rokrakstu arhīvu un grāmatas ar veltījumu ierakstiem – kopā vairāk nekā 300 vienību. Arhīva materiālos ietilpst padomju politieslodzīto nometņu laika sarakste ar dzīvesbiedri Intu, rakstniekiem Vizmu Belševicu un Imantu Auziņu, kā arī citiem latviešu un cittautu literātiem. Tāpat arhīvs ietver dzejoļu manuskriptus, dzejoļu rokrakstu burtnīcas, atdzejojumus, tostarp nepublicētus materiālus.

LNB saņēmusi dāvinājumā arī dzejnieka personīgo bibliotēku – vairāk nekā 2000 grāmatu (dažādu tautu literatūra un folklora vairāk kā 20 valodās, dažādu tautu folkloras ierakstu mūzikas kolekcija). Unikālie K. Skujenieka arhīva materiāli un lielā valodu un kultūru daudzveidība, ko atspoguļo dzejnieka personīgā bibliotēka, ir ļoti nozīmīgs un vērtīgs LNB krājuma papildinājums. Daļa no dzejnieka bibliotēkas atrodama brīvpiejā bibliotēkas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā, 2. stāvā.

Sarīkojumā piedalīsies arī dzejnieks Jānis Rokpelnis un mūziķis Goran Gora.

Lai apmeklētu pasākumu, lūdzam reģistrēties: http://ej.uz/Skujenieks_LNB

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+