×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Mazās Beatrises gadījums izgaismo pretrunas: vecāki un ārsti atšķirīgi vērtē sniedzamo palīdzību (8)

Foto no ģimenes arhīvaFoto no ģimenes arhīva

Vajadzēja tikai divas dienas, lai mazajai Beatrisei, kurai nepieciešama steidzama sirds operācija, sabiedrība saziedotu 21 tūkstoti eiro. Lūgums ziedotājiem izskanēja gan masu medijos, gan arī bija ievietots labdarības biedrības “Labās sirds klubs” interneta mājas lapā “Snowflay”. Tās vadītāja Linda Freiberga ir sarūgtināta, ka labi paveiktais darbs sagādājis stresu mazās meitenes vecākiem un arī pašiem ziedojuma vācējiem.

Par reliģisko piederību – no medijiem

“Es nekad neinteresējos par to cilvēku reliģiskajiem uzskatiem, kas pie mums vēršas pēc palīdzības. Tāpēc man bija interesanti lasīt ziņu medijos, ka Beatrises māte ir Jehovas lieciniece un kā šī reliģiskā kopiena reaģē uz tādu medicīnisko manipulāciju kā asiņu pārliešana. Pēc tam gan pavaicāju Beatrises mātei, vai viņa rīkojas jehoviešu vai bērna interešu vārdā, mamma atbildēja, ka bērns ir pirmajā vietā,” stāsta Linda. Pirms ziedojumu vākšanas viņa ir iepazinusies ar medicīnisko informāciju, ko par mazo pacienti sniegusi Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, ģimenes daktere, kura ir Beatrises vecmāmiņa, un arī ar informāciju, kas saņemta no Katovices klīnikas Polijā, kur Beatrisei jūnijā gada un četru mēnešu vecumā veikta pirmā operācija un 23. novembrī ir gaidāma nākamā.

Beatrises māte Adelina neslēpj, ka Polijas klīnikas izvēlē noteicošā loma bijusi ne tikai reliģijai, bet arī viņas pārliecībai, ka pēc asiņu pārliešanas iespējami veselības sarežģījumi, kā nesen gadījies viņas kolēģei. “Negribu, lai mana bērna asinis sajaucas ar kāda varbūt ne visai vesela padzīvojuša vīrieša asinīm, kuras organisms negrib pieņemt,” neslēpj Adelina. Polijas klīnika izraudzīta arī tāpēc, ka Beatrises māte neuzticoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem, jo viņi, atklājot meitai sirdskaiti, pilnībā to neesot izvērtējuši. Māte stāsta, ka Latvijā šādu operāciju diemžēl neesot iespējams veikt bez asiņu pārliešanas, kas gandrīz par 50% samazinot meitenes izdzīvošanas iespēju, jo sirds slimība rada draudus, ka organisms nepieņems pārlietās asinis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Es šeit iestājos ārstu pusē. Neviens ārsts profesionālis, apzināti ejot uz operāciju piekritīs bērna vecāku religiskajiem uzstādījumiem. Operācijas laika nekad nevar pateikt, ka asins pārliešana vai papildināšana nebūs vajadzīga. Un ja pēkšni ir nepieciešamas papildus asinis, ko tad. Vecāki nepiekrīt, un bērnbs ir nolemts nāvei. Ja bērns mirs atbildība būs operējoša ārsta sirdapziņas. Tāpēc ārstam ir jābūt lielai drošības garantijai. Ja vecāki tam nepiekrīt aiz religisko nostādņu pēc, tad ir jāmeklē citā vietā. Tas ceļš ko vecāki izvēlējās iekasējot naudīņu no lētticīgajiem cilvēkiem, nebija gluži religijas kanoniem atbilstoš. Tā bija mānīšanās vai apzinata cilvēku krāpšana.

 2. Bērns jau pie tā nav vainīgs.. un šādi raksti tikai mazina vēlmi kaut kam ziedot.. Turklāt paskatamies no otras puses – neapšaubu LV mediķu profesionalitāti, bet attieksme lielā daļā gadījumu tiešām ir kritiska.. vai tas, ka cilvēks ir ar savu pārliecību par lietu kārtību pasaulē, un tā atšķiras no vairākuma un konkrētā mediķa pārliecības, ir iemesls iestāties pozā un teikt, ka lūk tā un tā es nedarīšu (atgādinu, ka ārstēta tiek maza meietnīte, kura ne pie kā nav vainīga), ir pareizāk kā meklēt risinājumu attiecīgajai situācijai pat, ja tas nozīmē atteikties no ierastās prakses? Domāt un darboties ārpus sistēmas neesam raduši, ne tikai medicīnā…
  Lai nerastos pārpratumi – man šāda bībeles tulkošana no jehoviešu puses liekas absurda, bet kā jau minēju tas viss ir subjektīvi, NEVIENA ideoloģija nav ideāla, diemžēl…

 3. Klausos radio,kur apspriež depresijas problēmas.No pieredzes varu teikt,ka ārsti bieži vien depresiju rosinātaji.Esmu ilggadīgs vibrācijas slimības upuris.Ārstiem tā ir pilnīgi sveša slimība,no kuras ārstēšanas viņi ir atteikušies un ļauj slimniekam ārstēties individuāli.Bieži rodas sirdsproblēmas,arī šeit pēc vibrācijas slimības atzīšanas ārsti pat zāles neizraksta.Nupat apakšejais spiediens uzsita 120,sākas sāpes kreisajā rokā.Izvērtēju riskus un ātros nesaucu.Ar bezrepcešu zālem izkūlos.Tāda lūk ir dzīves pieredzes izveidota attieksme pret ārstiem,kā morga enģeļiem.

 4. Ja cilvēks ziedo, viņš ziedo – viss. Tā ir cilvēka paša izvēle, darīt to vai nē. Un ir neētiski pēc tam presē kurināt naidu par šādām situācijām. Bērns ir mazs, slims, viņš grib dzīvot, rotaļāties, darboties. Viņam ir nepieciešama operācija. Operēt Latvijā vai ārpus Latvijas nav tikai naudas jautājums. Tas ir arī attieksmes un kvalitātes jautājums. Būsim godīgi, Latvijas medicīnas sistēma ir smagi degradējusies. Attieksme pret pacientu ir kā pret ķieģeli, pret viņa vecākiem arī. Ja cilvēkiem ir bijusi saskare tikai ar Latvijas valsts mediķiem, viņam liekas, ka tas ir normāli un viņš piecieš šo attieksmi pret sevi. Ja cilvēks ir ārstējies arī ārpus Latvijas un izjutis pats, ka var arī citādi, cilvēcīgi, orientējoties uz pacientu, viņš savu bērnu labprātāk ārstēs ārpus Latvijas. Un es šeit nerunāju tikai par ārstu zināšanām, prasmēm, pieredzi, es runāju arī par slimnīcu vidi, kvalitāti, attieksmi. Man ilgstoši bērns ārstējās tikai Latvijā, ir bērns invalīds. Pēdējos gadu cenšos nopelnīt pietiekami daudz, lai varētu atļauties samaksāt par ārstiem un slimnīcām ārpus Latvijas un zinu, ko runāju. Paldies Dievam līdz šim nav bijis jālūdz ziedotāju palīdzību. Ceru, ka nebūs.

 5. ziedošana ir pārvērtusies par biznesu. skarbi! 🙁

 6. Es jau no Dāvja dīvainās naudas vākšanas kampaņas, un tās izlietojumu , milzīgo histēriju kāda bija uzkurināta LV1 un citos medijos lai ziedotu, neticu nevienai naudas vākšanas kampaņai un visādiem ziedot.Lv un citiem naudas vākšanas pagrīdes kantoriem. Kaut vai naudas vākšanas afēra vienam no Rīgas ārstiem, par aknu transplantāciju Igaunijā. Kā beigās apstiprināja Igaunijas ārsti ka šī procedūra nav nepieciešama, vajag vienkārši uzpasēt savas aknas, mazāk dzert alkoholu un ēst treknus ēdienus.
  Es vairāk nepiedalos šajās apšaubāmajās naudas vākšanas akcijās, jo es saskatu tur ļoti lielu “netīrību”.

 7. paskaidrojiet idiotam ! Atbildēt

  Jautājums “varas nesējiem”:
  KĀPĒC NO ZIEDOJUMIEM ATVELK NODOKLI ???
  .
  CIK % NO caur ziedot.lv SAZIEDOTĀS NAUDAS reāli NONĀKS PIE MĒRĶA???

Draugiem Facebook Twitter Google+