×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Al Bano romantika Jūrmalā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas atgriežas pie mums visai iemīļotā itāļu mūzikas leģenda – dziedātājs Al Bano.  Neraugoties uz mākslinieka pieklājīgo vecumu (71), Al Bano 18. augustā sola sniegt neaizmirstami romantisku koncertu Dzintaru koncertzālē, uzstājoties kopā ar itāliešu mūziķu pavadošo grupu.

Kas gan būtu domājis, ka Al Bano jeb īstajā vārdā Albano Karisi esot audzis klausoties operas ārijas un joprojām izjūt milzu kaisli pret šo mūzikas veidu. Vēl vairāk, izrādās mākslinieks ir izdevis vairākus operas albumus un uzstājies kopā ar Lučāno Pavaroti, Plasido Domingo un Hosē Karerasu, tomēr skaidrs, ka pasaulē un arī Latvijā Al Bano ir iemīļots kā populārās mūzikas pārstāvis, un viņa dziedātās dziesmas zina no galvas, pat nesaprotot itāliešu valodu.

Uzsākot karjeru ar spožu uzvaru Itālijas dziesmu konkursā „Disco per l’Estate”, 1968. gadā Al Bano radīja savu pirmo lielāko hitu „Nel sole”. Trīs mēnešu laikā tika izpārdotas vairāk kā 600 000 „Nel Sole” kopijas, un vēlāk – vēl vairāki miljoni kopiju, kas vainagojās ar zelta diska statusu. Pēc viņš izdevis ievērojamu skaitu albumu, izlašu un singlu. Savulaik gan Rietumos, gan kādreizējās Padomju Savienības teritorijā, aiz dzelzs priekškara, īpašu pasaules mīlestību izpelnījās Al Bano un viņa sievas Romīnas Paueres duets, kurš joprojām tiek uzskatīts par visu laiku veiksmīgāko dziedošo pāri Itālijā. Kopā ar Paueri al Bano dziedāja gandrīz 30 gadus, guva atzinību neskaitāmos konkursos un festivālos, līdz pašķīrās 1999. gadā kā privātajā dzīvē, tā arī uz skatuves. Viņu dziesmas “Nostalgia canaglia”, “Sempre sempre” un leģendārā „Felicita” iekļuvušas pasaules popmūzikas zelta fondā.

Starp citu „Felicita” savā ziņā atceļojusi arī uz Latviju – dziesmas vārdā nosaukts vīna restorāns, kurā iespējams nobaudīt pašam Al Bano piederošās vīna darītavas vīnus no Apūlijas reģiona. duets pērn apvienojās, sniedzot dažus koncertus, viens no tiem notika arī Maskavā.

Tomēr slavenā dueta izjukšana nepalēnināja Al Bano radošos apgriezienus. Līdz pat 2007. gadam viņš kā solo mākslinieks izdeva pa albumam katru gadu pēc kārtas. Jaunā itāliešu paaudze Al Bano iepazina kā izdzīvošanas realitātes šova dalībnieku tajā viņš startēja kopā ar meitu Rominu.

Pērn mākslinieks viesojās Latvijā, kur sniedza koncertu „Arēnā Rīga”, kur viņam pievienojās latviešu popmūzikas dziedātāja Antra Stafecka, iepriekš Al Bano sadziedājis arī ar mūsu grupu „Cosmos” – satikšanās, kas grupu aizveda uz slaveno Sanremo festivālu.

Šajā reizē Dzintaru koncertzālē ir gaidīti visi, kuru sirdis ilgojas pēc itāliski karstasinīgas un romantiskas noskaņas, kā arī augstas kvalitātes muzikālā baudījuma sirmā dziedoņa sniegumā.

Varbūt noder


Koncerta sākums 19.30, ieeja no 18.30.

Biļetes: „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 20 – 200.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+