Foto – AFP/LETA

Alonso triumfē Spānijas “Grand Prix” 0

Par Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta piektā posma – Spānijas “Grand Prix” – uzvarētāju svētdien mājas trasē kļuva spāņu pilots Fernando Alonso.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60

“Ferrari” pilots Alonso Barselonas trasē nebija uzvarējis kopš 2006.gada, tāpēc šis viņam ir īpašs triumfs.

Otrajā vietā sacīkstēs ierindojās “Lotus” komandas somu braucējs Kimi Raikonens, kurš no Alonso atpalika par vairāk kā deviņām sekundēm. Vēl viens “Ferrari” pilots brazīlietis Felipe Masa finiša līniju šķērsoja 17 sekundes aiz Raikonena, izcīnot trešo vietu.

Alonso izcīnīja savu otro uzvaru šosezon un 32.panākumu karjerā. Savukārt Raikonens bijis starp labākajiem trim braucējiem četros no pieciem šosezon aizvadītajiem posmiem.

Iepriekšējos 18 no 22 gadiem Barselonas posmā bija uzvarējis sportists, kurš startē no “pole-position”, bet pārējās reizes uzvarējis no otrās vietas startējušais. Savukārt Alonso šoreiz sacīkstes uzsāka vien no piektās pozīcijas, bet spēja uzvarēt, pateicoties veiksmīgai stratēģijai.

Trīskārtējam pasaules čempionam Sebastjanam Fetelam no Vācijas nācās samierināties ar ceturto vietu, bet piektajā ierindojās viņa pārstāvētās “Red Bull” komandas biedrs austrālietis Marks Vēbers.

No pirmās un otrās pozīcijas sacīkstes sākušie “Mercedes GP” komandas piloti vācietis Niko Rosbergs un brits Lūiss Hamiltons Spānijas “Grand Prix” ieņēmuši attiecīgi sesto un divpadsmito vietu.

Tikmēr septīto vietu izcīnīja “Force India” pilots Pols di Resta, astoto vietu izcīnīja šosezon neveiksmīgi startējošās “McLaren-Mercedes” vienības braucējs Džensons Batons, kuram sekoja komandas biedrs Serhio Peress. Savukārt pēdējo kopvērtējuma punktu ieguva “Toro Rosso” pilots Daniels Rikjardo.

Pēc pieciem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 89 punktiem ir Fetels, kuš tagad tikai par četriem punktiem apsteidz Raikonenu, bet trešais ar 72 punktiem ir Hamiltons.

Tikmēr Konstruktoru kausa ieskaitē līderi ar 131 punktu ir “Red Bull”, kuriem ar 117 punktiem seko “Ferrari”, bet “Lotus” ar 111 punktiem noslīdējusi uz trešo vietu.

Šosezon 19 posmu garumā sacentīsies 11 komandas (par vienu mazāk nekā pagājušajā sezonā) un 22 braucēji, no kuriem pieci ir sacīkšu debitanti.