Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
21. janvāris, 2015
Drukāt

Amatpersona: Krievija pretkrīzes programmai tērēs 18 miljardus eiro (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas valdība plāno īstenot 1,375 triljonu rubļu (18 miljardi eiro) vērtu “pretkrīzes programmu”, lai risinātu valsts ekonomikas un ar rubļa vērtības krišanos saistītās problēmas, trešdien paziņoja premjerministra vietnieks Igors Šuvalovs.

Tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Šuvalovs norādīja, ka “saskaņā ar šo plānu šobrīd mums ir jāfinansē pasākumi 1,375 triljonu rubļu vērtībā”, ziņoja aģentūra “Interfax”.

Viņš sacīja, ka nauda tiks piešķirta gan no valsts budžeta, gan no Nacionālā labklājības fonda.

Putins paziņoja, ka Krievija ir gaidījusi, ka “starptautiskie ekonomiskie noteikumi” būs stabili, bet tagad esot guvusi mācību.

“Neskatoties uz starptautisko ekonomisko noteikumu ārējo stabilitāti, tos patiesībā grauj politiskie faktori,” norādīja Putins.

“Mēs patiesībā bijām diezgan naivi, domājot, ka tie ir globālās ekonomikas pamati, kas ir nesatricināmi,” viņš sacīja. “Tā patiesībā ir mācība,” piebilda Putins.

“Lai arī kādu plānus mēs pieņemtu, mēs turpināsim pildīt savas sociālās saistības,” teica prezidents, atsaucoties uz 2012.gada solījumiem paaugstināt pensijas un algas.

Pretkrīzes plāns tiek apspriests jau vairākas dienas un laikraksts “Kommersant” vēstīja, ka tajā ir vairāk nekā 100 punkti ar nolūku veicināt izaugsmi, diversificēt ekonomiku un atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus.

Papildu ievērojamam atbalstam Krievijas banku sistēmai līdz 50 miljardiem rubļu (660 miljoni eiro) tiks piešķirti lauksaimniecības nozarei, 20 miljardi (270 miljoni eiro) rūpniecībai un 16 miljardi (210 miljoni eiro) Veselības ministrijai zāļu iegādei.

Krievijā 2015.gadā tiek prognozēta ekonomiskā lejupslīde krītošo naftas cenu un Rietumu noteikto sankciju dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko nozime 18 miljardi prieks Krievijas. Tie ir tacu “kabatas nauda” prieks oligarhiem.

  2. Kāda “krīze”? Vadonis Pūķins taču mūs ved uz gaišu nākotni !

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+